Yıldırım'dan Sert Sözler

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın dün kulüp televizyonunda yayınlanan görüntüleri ve sözleri bir anda gündem oldu... Özellikle sosyal medyada bir numaralı tartışma konusu haline gelen sözleriyle ilgili Aziz Yıldırım, Hürriyet’e konuştu ve hocaları Vitor Pereira’ya o an neler dediğini açıkladı...Yıldırım tüm bu olup, bitenlerin ardından yaşananlarla ilgili çarpıcı sözler sarf etti...

Başkanın ilk hedefi ezeli rakipleri Galatasaray’dı... 2012 Mayıs ayında Galatasaray’ın şampiyonluğunu ilan ettiği ve Fenerbahçeli taraftarlar ile polis arasındaki olayların yaşandığı derbide, sarı kırmızılıların kupayı kaldırmak istemesi Yıldırım’ın ilk değindiği konuydu.
 
"AYNI SAĞDUYUYU GALATASARAY'DAN GÖREMEDİK"
 
Yıldırım, “Bizler, Galatasaray maçının ertelenmesi konusunda, teröre karşı mücadelede, ortak bir duruş olması adına erteleme kararına destek verdik. Bu iklimin, bu sağduyuya ihtiyacı vardı.
 
Ancak bu sağduyuyu, 2012 yılında G.Saray’dan görememiştik. İnsanlar biber gazı nedeniyle nefes alamazlarken, sırf kupa kaldırabilmek adına devlet büyüklerini araya sokarak bu konuda ısrarcı olmuşlar, insanların acı çekmesini umursamamışlardı.”
 
"NE SÖYLERSEM AÇIKÇA SÖYLERİM"
 
Aziz Yıldırım, bu sözlerin ardından dünün çok konuşulan görüntüsüne de değindi. Pereira ile aralarında yaşanan diyaloğa net sözlerle açıklık getirdi. Hocasıyla işte o 2012’deki olaylı derbide yaşananları ve kendilerinin yaptığı inceliği, rakiplerinin Fenerbahçe’ye asla göstermeyeceğini belirten Yıldırım sözlerine şöyle devam etti:
 
“Konuşmamızda, bizim yaptığımız bu jesti, Galatasaray ve Beşiktaş’ın yapamayacağını söyledim. Başka şeyler uydurmasınlar. Ben ne söylersem açıkça bunu deklare ederim. Kimse kıvırıp durmasın.”
Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2016, 16:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER