Yıldırım'dan Flaş Açıklamalar

Fenerbahçe'de başkan ve yönetim kurulunun belirleneceği, Seçimli Olağan Genel Kurul yapıldı. Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu ibra edildi.

Yıldırım'dan Flaş Açıklamalar
Aziz Yıldırım'ın açıklamalarından detaylar 
 
"BİZ FENERBAHÇE'Yİ BU ŞEKİLDE DEVRALDIK"
 
Ben 1990 yılında bu kulübe yönetici oldum. Köksal Özbek, Vefa Küçük ve ben sayın Metin Aşık'ın başkanlığında yöneticilik yaptık. 
 
O zamanlar derme çatma bir binada, orta soba olan, soyunma odası olmayan binalarda futbol oynanırdı. 
 
Basket salonumuz vardı, prefabrikti... 
 
Sonra Sayın Çavuşoğlu ki kendisi de burad bir çim saha hediye etti, herkes mutlu oldu.
 
Boksörler antrenman yapardı, küften ve nemden boğulacak gibi olurduk. Doktor bile yoktu. 
 
Yemekhaneye çamur içinde yollardan giderdik. Sayın Ali şen helikopteriyle gelirdi, her taraf toz duman olurdu. 
 
Ben Fenerbahçe'yi bu şekilde aldım. Yaptığımız her şeyden övünüyoruz. Çocuklarımız övünecek. Biz bunları Fenerbahçe'yi sevdiğimiz için yaptık. 
 
Biz 25 milyondan biri değiliz. Biz ayrıcalıklı insanlarız. Fenerbahçe için ölmeyi göze alan insanlarız. 
 
MEHMET ALİ AYDINLAR'A SÖYLEDİM: SAKIN YANLIŞ YAPMA!
 
Ben Mehmet Ali Bey'e söyledim... Beni hastanede ziyaret ettiğinde söyledim, "bu şike davası değil, sakın yanlış bir şey yapma" dedim. Kendisi de burada...
 
HERKESTEN HESAP SORACAĞIM
 
Pazartesi başkan olursam, herkesten hesap soracağım. Ben kimseden korkmam. Beni kimse tehdit edemez. Ortak adaymış... Onu ben söylerim. Siz bu kulübü bilmiyorsunuz...
 
MURAT ÜLKER'DEN ALLAH BİN DEFA RAZI OLSUN...
 
Murat Ülker hapisteyken yanıma geldi, "sen çıkmadan bu salonu açmayacağım" dedi. Allah Murat Ülker'den bin defa razı olsun... Ben hapisten çıktıktan sonra "ayrılacağız" dedi, ben de ona "iki sene daha devam et" dedim.
 
SENEYE ÜLKER YOK!
 
Şimdi ne yapacağız? Seneye Ülker yok. 25 milyon euro lazım. Futbolcu gerek, 50 milyon euro lazım. Kime iyilik yaptıysam hep kötülük gödüm. Herkes muhalefet oldu. Muhalefet de olabilir, karşı değilim. Ama saygı da yok. 
 
Alex'i Daum istiyordu. Menajer Figer vardı. Biz ayrıca stoper olan Alex'i de istiyorduk. Figer Ocak ayında İstanbul'a geldi. 5 milyon dolar bonservisi vardı. Figer de Nobre'yi vereyim dedi, sizi şampiyon yapar dedi. Biz de aldık. 
 
Hakan Bilal Kutlualp ve Mahmut Uslu Alex'i almaya gitti. Sonra imzalar atıldı. Alex iyi başladı. Saha içinde zaten muazzam çocuk. 
 
Mesela Marco Aurelio kötü adammış, Alex'in ailesi onla görüşmezdi, Aurelio düşük seviyede bir insanmış...
 
Alex'in yaşı da ilerleyince hep para, para dedi. E siz bağırdınız adama... Yuhaladınız... Kalktım ayağa ben onu alkışladım. 
 
ALEX'İ CRISTIAN'LA KONUŞUN... HERTHA BERLIN'LE ANLAŞMIŞ...
 
Alex, Hertha Berlin'le anlaştı... Sonra biz devreye girdik. Tekrar Alex'le anlaştık. Alex'i Cristian'a sordun...
 
DAUM'A 'İDARE ET' DEDİK...
 
Daum 'Bu adam yaşlandı' dedi... Biz 'İdare et' dedik.  Aykut Kocaman teknik direktör olduğunda 'Bu adamla olmayacak' dedi. Ne yapayım?
 
BEN HAPİSTEYKEN PARA İSTEDİ...
 
3 Temmuz'da mukaveleyi imzalamadı. Para istedi... "Paramı kimden alacağım?" diye mukavele imzalamadı. Hala bana "diktatör" diyorlar. Diktatör olan adam kulübü halka açmaz... 1 milyon üye proojesiyle kulübü halka açtık. 
 
MAHKEME KARARI BİR AN ÖNCE ÇIKSIN...
 
Benim tek sıkıntım var. Mahkeme kararı sonucu ne olursa olsun hemen çıkmalı... Benim derdim, Fenerbahçe'ye leke sürülmesin... İkincisi benden sonra kim başkan olacak? Burada çapulcular başkan olursa, yönetiminde kimbilir neler olur? Yandık o zaman.
 
ALİ KOÇ SÖZ VERDİ 
 
Ali Koç'la 1-2 ay görüşmedik, işlerini halletti. Sonra hemen dediler, "Araları açıldı" diye... Ama o bana söz verdi... Ali Koç sözünden dönmez...
 
Stat yapılırken bi tarafa Migros dedik, diğer tarafa Uzanlar destek verdi. Verdikleri destek 3 milyon ya..
 
İnsanları heveslendirmek için isimlerini verdik. Heveslendirmek için kandırdık. 3 milyona stat mı yapılır ya..
 
ŞEREF SÖZÜ VERİYORUM
 
Ali Koç'tan izin alarak söylüyorum, şeref sözü veriyorum. Siz o yazdıklarınızı yapın, 100 milyon dolar teminat mektubu getirin, 5 sene içinde de Avrupa şampiyonu yapın, ben bugün başkanlığı bırakacağım. Sen o paranın 5 kuruşunu veremezsin... 
 
Bu toplantı bile parayla yapılıyor, kolay mı?
 
HULUSİ OĞLUM DUYDUN MU?
 
Hulusi bu dediklerimi duyuyor musun? 100 milyon doları getir...
 
MAHKEMEYE GİDİYORUZ...
 
Kenan Evren Lisesi için mahkemeye gideceğiz... Başka yönetim istediğini yapsın... Ama hesaplar tutmuyor. Biz politikaya girmek istemiyoruz...
 
TRİBÜNLERİ AÇIYORUM
 
Artık uğraşmayacağım. Tribünleri açıyorum. Esrar mı içerler, kokain mi içerler ben bilemem. Karışmıyorum. Artık kim kimi hallederse...
 
O "KILL FOR YOU" VARMIŞ, BENİM KADAR FENERBAHÇELİ DEĞİLLER
 
Statta tribün grupları var, o kill for you varmış, benim kadar Fenerbahçeli değiller... İsim veriyorum, Alper Potuk, sol kanatta oynarken 'Küfür ediyorlar' diyor... Bu çocuklar kurşun yedi... Ben sizin evin camına kurşun sıksam ne hale gelirsiniz? O yabancıların hepsini görseydiniz... Gitmek için hepsi izin istediler! Ne kadar kolay, hep kötü, hep kötü... 
 
Daha anlatacak çok şeyim var... 
 
ALİ KOÇ: İLERİDE BAŞKAN OLMAYI İSTİYORUM
 
Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım'ın yönetimine girip girmeyeceği ve başkan adayı olup olmayacağı çok tartışılan Ali Koç, kongrenin ilk gününde kürsüye çıktı. Koç, Aziz Yıldırım'ın mahkeme sonuçlanıncaya kadar başkan kalması fikrine sonuna kadar katıldığını belirtti ve kendisinin de daha sonra çocukluğundan beri hayal ettiği başkanlık görevine gelmek istediğini söyledi. Ali Koç, kürsüye gelince  ve "Başkan olmayı düşünüyorum" dediği anda salon Koç'u ayakta alkışladı.
 
İşte Ali Koç'un konuşmasından satır başları:
 
Kongremizin hepimiz için hayırlı olmasını dilerim. Geçen cumartesinden beri başkanım sayın Aziz Yıldırım'la istişare halindeydik. Bana olan güveninden dolayı ona teşekkür ediyorum. İçten ve samimi şekilde hem bugünümüzü hem geleceğimizi konuştuk.
 
"MAHKEME SONUÇLANINCAYA KADAR..."
 
Özel durumlardan dolayı, başkanımızın davetini çok istememe yerine getiremedim. Ama bundan sonra elimden geldiğince, kulüp izin verdiğince hep destek tam desteğe hazırım.
 
Mahkeme kararı sonuçlanıncaya kadar başkan kalması gerektiği kararına sonuna kadar katılıyorum. 3 Temmuz'u sonuna kadar, içeride yaşayan insanlardan biriyim. Bu süreçte herkes elinden gelenin en iyisini yaptı. Muhalifler de çok destek oldu. Tam anlamıyla bir kenetlenme vardı. Ama bu kenetlenmenin daha sıkı olması lazım. Zira dava henüz bitmedi. Başkanımız o günlerde bunun bir ike davası olmadığını söyledi ve bugün tüm bu yaşananlar onun ne kadar doğru şeyler söylediğinin bir göstergesi... Bizim için bu davadan olumlu sonuç almak, şampiyonluktan çok daha önemlidir. Önemli olan bize sürülen bu lekeden temizlenmemizdir.
 
"BAŞKANLIK" DEDİ, SALON AYAĞA KALKTI
 
Şu anda bulunduğumuz durum da çok iyi değil. Artık her şey değişiyor. Rakiplerimiz güçleniyor. Beşiktaş stadını yapıyor. Dolayısıyla biz de bugünden itibaren ileriyi düşünmemiz lazım. Bu yüzden ben de, çocukluğumdan beri hayalim olan başkanlığı bugün olmasa da, ileride taşın altına elimi koyarak icra etmeyi düşünüyorum. Bunun zamanının geldiğini de başkanımızla birlikte istişare ettik. O zaman ne zaman bilemiyorum ama bugünden çalışmalara başkanımızın da desteğiyle başlamamız gerekiyor. Onun muhteşem tecrübesi de bize bu yolda ışık tutacaktır...
 
"'ALİ KOÇ BAŞKAN FENERBAHÇE ŞAMPİYON' DEMEK KADAR..." 
 
Salondakilerin tezahüratları üzerine: 
 
Keşke her şey, "Ali Koç başkan, Fenerbahçe şampiyon" demek kadar kolay olsaydı. Ancak kimsenin elinde sihirli değnek yok. Ben yönetimde çalışırken ne kadar zor olduğunu yaşayarak gördüm. Ama bu camia kenetledniği zaman neler yapabileceğini gösterdi. Çok zor olacak. Taraftar konuları var. Ama hepimiz aynı gemideyiz, gerek saha içi gerek saha dışındaki başarılar için omuz omuza vermemiz gerekiyor. Kongre dışında da herkes fikirlerini söyleyebilmeli. 3 Temmuz'da olduğu gibi çorbada herkesin utuz olmalı, hepimiz güzel günler göreceğiz. teşekkür ediyorum.
 
Ali Koç uzun süre alkışandı ve tebrikleri kabul etti...
Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2015, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER