Umarım Normal Lige Geri Döneriz

AK Parti'li Hakan Şükür, 'Umarım eski o bizi biz yapan mücadelenin yaşandığı ve şiddetin olmadığı normal lig sistemine geri döneriz' dedi.

Umarım Normal Lige Geri Döneriz

Eski milli futbolcu, AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, ziyaret ve açılışlar için Bursa'nın Yenişehir ilçesine geldi. İlk olarak Yenişehir Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil'i makamında ziyaret eden Şükür, ardından 3 mağazanın açılışını yaptı.
Yenişehir Genç İşadamları Derneği'nin (GİSAD) açılışını da yapan Şükür, burada basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Fenerbahçe'ye, Spor Toto Süper Final'de Galatasaray'ın şampiyonluğunu ilan ettiği derbi maçta çıkan olaylar nedeniyle, 6 müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama cezası vermesi hakkındaki düşüncelerinin sorulması üzerine Şükür, bu tip cezaların son yıllarda Türk futbolunda bir hayli fazla olduğunu söyledi.
Daha önce de Galatasaray ve Trabzonspor'a da bu tip cezaların verildiğini anımsatan Şükür, şunları aktardı:
''Şiddet olgusunun her geçen gün farklı yerlere gittiği ortamda, Türkiye Kupası finali merasimindeki imrendirecek atmosfer güzel oldu. Umarım bu milat olur ve bundan sonraki bütün süreci böyle yaşarız. Biraz zor gibi gözükse de bunun temini için çaba göstermemiz gerekli. Sayın Başbakanımızın da ifade ettiği gibi, Kadıköy'deki o olaylar çok farklı boyutlara ulaşabilirdi. Polisimiz, emniyetimiz orada çok sağduyulu davrandı. Mutlaka herkesin hatası vardır ama netice itibarıyla TFF böyle bir ceza verdi. Umarım bir daha böyle olaylar yaşanmaz.''

Şükür, kamuoyunda devam eden ''şike tartışmalarıyla'' ilgili düşüncesinin sorulması üzerine herkesin bu konuda farklı şeyler söylediğini belirterek, ''Federasyonun değişik kurumları da farklı farklı şeyler söyledi. Umarım hayırlı olur. Bütün takımlarımıza gönül verenler var. Her biri ayrı bir değer. Onun için kendi fikrimizi söylerken bunları düşünmeliyiz'' görüşünü iletti.
Şükür, bir gazetecinin ''Federasyonun verdiği kararı UEFA onar mı?'' sorusuna, ''UEFA'nın olayın başından beri söyledikleri var. Bugün hangi konuma geldiğini bilmiyoruz. TFF'nin ülke içinde bazı kural değişiklikleri oldu. UEFA buna nasıl bakacak hep beraber göreceğiz'' cevabını verdi.

Hakan Şükür, bu sezon uygulanan Play-Off sistemi hakkındaki görüşlerinin sorulması üzerine ise, şu yorumu yaptı:
''Yaşadığımız dönem zor bir süreçti. Federasyon böyle bir sistem getirdi. Önemli ligleri takip ediyoruz. Dünyada çok örneği yok. Ülke futbolumuz önemli bir ekonomiye sahip. Ben Play-Off sisteminin olmamasını isteyenlerdenim. Ama olursa da saha da oynanıyor. Yetkililer nasıl yorumlar, kulüpler nasıl karar alır? Onu bilemem. Anladığım kadarıyla bu sistem çok kabul edilmiyor. Umarım eski o bizi biz yapan mücadelenin yaşandığı ve şiddetin olmadığı normal lig sistemine geri döneriz.''

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2012, 18:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER