Türkiye-İsveç Maçından Notlar

Türkiye A Milli Futbol Takımı, İsveç karşısına, Volkan Babacan, Gökhan Gönül, Hakan Balta, Mehmet Topal, Caner Erkin, Selçuk İnan, Ozan Tufan, Oğuzhan Özyakup, Arda Turan, Volkan Şen, Cenk Tosun onbiri ile başlayacak. İsveç Milli Takımı ise Robin Olsen, Mikael Lustig, Andreas Granovist, Albin Ekdal, Kim Kallström, Marcus Berg, Victor Nilson Lindelöf, Ludwig Agustinsson, John Guidetti, Jimmy Durmaz, Erkan Zengin onbiri ile maça çıkacak.

Türkiye-İsveç Maçından Notlar
A Milli Takım’ın İsveç ile bugün Antalya’da oynadığı hazırlık maçını 262 Suriyeli sığınmacı izliyor.
 
Stat çevresinde ve içerisinde geniş güvenlik önlemleri alındı, stada giden yollarda refüjler, yaya trafiğine kapatıldı. Maçta 1000 polis, 600 özel güvenlik görev yapıyor. 
 
GAZETECİLERE 3 KONTROL
 
Gazeteciler 3 kontrol noktasından stada alındı. İlk kontrol noktasında sarı basın kartı ile nüfus cüzdanlarına bakılırken, ikinci noktada TFF’nin listesinden isim kontrolü yapıldı. Son kontrol noktasında ise maça özel olarak hazırlanan basın kartları ve biletleri verilerek, çantalar didik didik arandı. 
 
SURİYELİ SIĞINMACILAR MAÇA GETİRİLDİ
 
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Gaziantep Valiliği ve Türkiye Futbol Federasyonu koordinasyonunda, Türkiye-İsveç arasındaki hazırlık maçını izlemek üzere Gaziantep’ten 22’si çocuk olmak üzere 262 Suriyeli sığınmacı maça getirildi. Stat kapıları saat 18.00’de açılınca da ilk giren onlar oldu.
 
Karşılaşmayı 23’ü yabancı 134 medya mensubu izliyor. Stadın dışı ve içi Türk bayrakları ile süslenirken, tribünlerdeki koltuklara toplam 32 bin 500 Türk bayrağı bırakıldı.
 
Karşılaşma öncesinde Fransa’da düzenlenen Dünya Liselerarası Hentbol Şampiyonası’nda Fransa’yı yenerek Dünya Şampiyonu olan Antalya’nın Serik İlçesi’nden Akdeniz Yükseliş Koleji Hentbol Takımı’na Antalya Valisi Muammer Türker ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan kupa verdi.
 
Maça 1 saat kala Arda Turan tribünlere çıkarak taraftarların arasına girdi. Futbolseverler Arda Turan’a büyük ilgi gösterirken, yıldız futbolcu özel güvenlik eşliğinde tribünlerden inebildi.
 
Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2016, 20:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER