Trabzonspor'da Sportif Direktör Hurma İmzayı Attı

Trabzonspor, Sportif Direktörlük görevine getirilen Süleyman Hurma ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Trabzonspor'da Sportif Direktör Hurma İmzayı Attı
Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’ndeki imza töreninde konuşan Başkan Hacıosmanoğlu, Süleyman Hurma’nın daha önce de Trabzonspor’da çalıştığını hatırlatarak, "Alanında sayılı insanlardan biri. En büyük özelliği de Trabzonsporlu olması. Deneyimi, bilgisi olan, aynı zamanda da Trabzonsporlu olan bir arkadaşımıza ihtiyacımız vardı. Önümüzdeki sene ne olursa olsun şampiyonluğu yaşatma arzumuz var. Bu doğrultuda katkısı olacağına inanıyorum. Hocamızla toplantılar yapıyoruz. İnşallah önümüzdeki sene Trabzonspor’un şampiyonluğuna ciddi katkılar yapar" dedi, Hurma’nın tam yetkili olarak futbolun başına geldiğini söyledi.
 
Bu arada, son olarak Kayserispor’da görev yapan Sportif Direktör Süleyman Hurma da, 10 yıl bir yerde çalıştıktan sonra ayrılmanın zorluğuna değindi. Kayserispor’dan ayrılmanın kendisi için çok kolay olmadığını dile getiren Hurma, şöyle konuştu:
 
"Ancak bu ayrılığı benim için kolaylaştıran şey evime gelmek. Burada çok dramatik 3 şampiyonluk kaybettik. Şimdi onu almamız lazım. Bu zeminin, şartların buna uygun olduğunu düşünüyorum. İnşallah hep beraber Trabzonspor’un tüm güçlerini maksimum kullanarak bunu başaracağız. Kendimize olan güvenimiz tam. Toplumun da desteği ile inşallah başarılı oluruz. Bana güvenip destek olan herkese teşekkür ediyorum."
 
Trabzonspor’un 30 yıldır şampiyonluk özlemi çektiğini dikkat çeken Hurma, "Şundan kimsenin şüphesi olmasın; Trabzonspor transfer yaparken niye yaptığını bilecek. Burada çok ciddi bir teknik heyet var. Daha önce çalışmış bir ekip. Ben buraya her şeyi değiştirmeye değil, kulübe katkı vermeye geldim. Trabzonspor amacına uygun transfer yapacaktır. Hocamızla, başkanımızla görüşüyoruz. Transfer çalışmalarımız da bir yandan sürüyor. İnşallah kampa kadar transferlerimiz bitirmiş oluruz" dedi.
 
Hurma, Eski kulübü Kayserispor’dan 3 oyuncunun Trabzonspor’a transferiyle ilgi soruyu yanıtlayan Süleyman Hurma, "O transfer ben gelmeden önce başladı. Ben o dönemde Kayserispor adına işlem yapıyordum. Okay dünya starı olacak bir oyuncu. Trabzonspor çok doğru bir iş yaptı. Alper ileriye atak yapacak bir oyuncu. Hakan’ı zaten hep biliyorsunuz. Ben devre arasında şampiyonluğa oynarken Hakan’ı Trabzonspor’a verdim" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2015, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER