Timsah Arena, 25 Haziran'da Açılıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılarak mimarisi ve yapı tekniği açısından dünyanın örnek projeleri arasında gösterilen ve Avrupa’nın en prestijli gayrimenkul ödüllerinden ‘Avrupa Gayrimenkul Ödülleri’ yarışmasında ‘kamusal yapılar’ kategorisinde mimarisiyle ödül kazanan yeni stadyum, 2015 yılı Haziran ayında hizmet vermeye başlayacak.

Timsah Arena, 25 Haziran'da Açılıyor
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’ya kazandırılan Büyükşehir Belediyesi Stadyumu’nda hızla sona gelinen inşaat çalışmalarınıyerinde inceledi. Başkan Altepe, yeni stadyumun dünya otoriteleri tarafından da izlendiğini söyleyerek, “Projemiz dünyanın örnek projelerinden biri. Bizler de gece gündüz işin takipçisiyiz. Artık önümüzde engel kalmadı. Stadyum inşaatlarında dünyada sıkıntı yaşamayan ülke yok. Bizim gibi iddialı ve bazı uygulamaların ilk kez kullanıldığı bir stadyum işi daha da zorlaştırıyor. Ancak çalışmalarda sona geliniyor. Haziran ayının ilk haftasına yetişmesi için ekiplerimizle hızlı bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.
 
Başkan Altepe, Bursaspor’un başarılı olması gerektiğine değinerek, “Bursa halkı da Bursaspor’u desteklemek durumunda. Çünkü Bursaspor’un başarısı ve şampiyonluğu Bursa’nın başarısı, takımın başarısızlığı ve küme düşmesi aynı zamanda Bursa’nın başarısızlığıdır.Bu önemli bir durum. Bursaspor prestij kulübümüz ise biz de destek vermeliyiz” şeklinde konuştu.
 
’BURSALI’NIN GÖNLÜNDE REAL MADRİD VAR’
 
Bursa halkının gönlünde marşlarda da adı geçen Real Madrid’in yattığını ifade eden Başkan Altepe, “Real Madrid bizim açımızdan daha anlamlı olacak. Önümüzdeki günlerde, stat biraz daha toparlandıktan sonra ilgili kulüple irtibata geçeceğiz. Yapabilirsek onunla, yapamazsak benzer dengi bir takımla açılışı yaparız. Ama olabileceğine inanıyoruz. Çünkü böyle bir eser yapıldı, onların da destek vereceğini ve bu güzel günümüzde bizleri bu destekten esirgemeyeceklerini biliyoruz” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2014, 18:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER