Tarihi Maç Yine Ertelendi

Karşıyaka ile Lailapas arasında oynanan tarihi maçta gol düellosu yaşandı. 84 yıllık aradan sonra yeniden oynanan maç Karşıyaka 5-5'likle devam ederken tüm taraftarların bir anda sahaya akın etmesiyle maç yine ertelendi.

 
Sakız Adası'nda oynanan Lailapas - Karşıyaka maçı 5-5'lik beraberlikle devam ederken Türk ve Yunan taraftarların bir anda saha girişiyle yine ertelendi. Genç, yaşlı, çocuk tüm taraftarlar sahaya girerek maçın önümüzdeki yıl Karşıyaka'da oynanacak rövanş maçıyla tamamlanmasını istediler. 
 
Maçtan ayrıntılar
 
İki kulübün yöneticilerinin girişimleriyle Fafailon Stadı'nda kaldığı yerden devam edilen müsabaka için İzmir'den Sakız Adası'na gelen Karşıyakalı taraftarlarla Lailapas seyircileri Türk ve Yunan bayraklarıyla donatılan statta müsabakayı birlikte takip etti.
 
Yusuf Şimşek rakip oldu
 
Karşıyaka Teknik Direktörü Yusuf Şimşek, Yunan ekibi Lailapas'ın formasını giyerken, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar da Karşıyaka'nın takım kaptanı olarak sahaya çıktı. Yusuf Şimşek ve Hüseyin Mutlu Akpınar daha sonra formalarını değiştirerek farklı takımlara geçtiler.
 
Yunanlı futbolcular, Karşıyakalı meslektaşlarını stada geldiklerinde alkışlarla karşılarken, Lailapaslı oyuncular ısınmaya arkalarında Yunanca "84 yıl sonra, Lailapas-Karşıyaka" yazılı tişörtlerle çıktı.
 
Karşıyakalı taraftarlar stada Türkçe ve Yunanca "Anneler kutsaldır", "Dostluk her zaman kazanır" yazılı pankartlar astılar.
 
Müsabakayı Türkiye'nin Atina Büyükelçisi Kerim Uras da takip etti.
 
MAÇA BÜYÜK İLGİ
 
Çeşme Limanı'ndan feribotla Sakız Adası'na akın eden Karşıyakalı taraftarlar renkli görüntüler ortaya çıkardı. Taraftarlar feribotta Kulüp Başkanı Fatih Diniz'e organizasyondaki emeğinden ötürü teşekkür ederek plaket verdi. 'Kaf-Sin-Kaf' tezahüratları yapan taraftarlar adada Lailapas taraftarlarıyla keyifli anlar geçirdi. Sakız Adası'ndaki restoran ve kafeler yeşil kırmızı bayraklarla doatırken, teknik direktör Yusuf Şimşek, eşi Nilüfer, kızı Derin Naz ve oğlu Yusuf'la bu coşkuya katıldı. Üzerinde, Türkçe ve Yunanca, "Dostluk kazansın" yazılı tişörtler giyip atkılar açan taraftarlar, dostluk mesajları verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2014, 18:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER