Taraftar Eboue'yi Kovaladı, Polis Silah Çekti

Beşiktaş taraftarları sahaya girdi, siyah-beyazlı kulübün başı fena belada. Süper Final’e kötü başlayan Kartal’a en az iki maç seyircisiz oynama, küfürden dolayı da para cezası geleceği öğrenildi

Taraftar Eboue'yi Kovaladı, Polis Silah Çekti

Çocuğuna, kardeşine, yeğenine Beşiktaş aşkını aşılamak için tribüne getirenler, onları olaylardan korumak için çırpındılar.

Galatasaray, Melo ile “ofsayt” diye tartışılan bir gol attı, Beşiktaş taraftarı ayağa kalktı. Sarı-kırmızılıların haksız yere öne geçtiğini düşünen siyah-beyazlılar, Aydın’ın golü sonrasında sahaya indi, kulübünü yaktı.

Golün ofsayt olduğunu iddia eden taraftarlar, ”Pozisyon ofsayt” diye tezahüratlar yaptı. 90 dakika bitimine kadar ve maçtan sonra da tepkilerini sürekli tezahüratlar ve ıslıklarla dile getiren siyah-beyazlılar, zaman zaman da küfürlü sözlerle maç boyunca tepkilerini gösterdi.

Bu sezon “Çirkin ve kötü tezahürat” nedeniyle çok çeken ve seyircisiz oynama cezasıyla karşılaşan Beşiktaş, bu kez Süper Final kurallarıyla kurtardı. Talimat gereği cezaların play-off’ta sıfırlanması nedeniyle Beşiktaş’ın dünkü tavrı ilk ihlal olarak yorumlanacak, siyah-beyazlılara 30 bin lira ile 60 bin lira arasında ceza verilecek.

Tabancası düştü

Karşılaşmanın 85. dakikası oynanırken, kapalı tribünden bir taraftar sahaya girme teşebbüsünde bulundu. Kapalı tribünün önünden sahaya giren taraftarı güvenlik güçleri fazla ilerleyemeden etkisiz hale getirdi ve göz altına aldı.

Maçın uzatma bölümünde de yine kapalı tribünden bir taraftar sahaya inerek, Galatasaraylı Eboue’ye doğru yöneldi. Bu taraftar da hemen yakalanıp, göz altına alınırken, daha sonra diğer tribünlerden de 2 taraftar sahaya girdi, onlar da yakalandı. Bunları durdurmaya çalışan bir polis de tabancasını düşürdü.

Yaklaşık 5 dakika duran maç nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun siyah-beyazlılara en az iki maç seyircisiz oynama cezasının geleceği vurgulandı. Raporlara göre ceza üç maça da çıkabilecek.

Koltuğunu kırarak sahaya atan bu şahsın attığı plastik parçası, Lig TV kameramanın kafasına gelirken, gözlerindeki kin ve nefret insanı hayrete düşürdü.

Olayların fitilini ateşleyen bu şahıs, güvenlik güçleri tarafından zorlukla durduruldu. Ama istenmeyen bu olayların arkası gelince ortalık bir anda karıştı.

Maçın sonrasında tribünler, “Vur, vur” diye bağırırken, sarı-kırmızılıları taraftarların attığı yabancı cisimlerden koruma görevi emniyet görevlilerine düştü.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2012, 09:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER