Şeytan'da Başkan Bombaladı

Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan, katıldığı bir televizyon programında Süper Lig'e çıkmaları halinde bile yabancı futbolcu oynatmayacaklarını söyledi.

Şeytan'da Başkan Bombaladı
 
Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan, katıldığı bir televizyon programında Süper Lig'e çıkmaları halinde bile yabancı futbolcu oynatmayacaklarını söyledi.Başkan Özkan, bu konuda şöyle dedi:
 
"Türkiye'nin nüfusu 77 milyon. 30 yaşın altında 30 milyon gencimiz var. Bunların içinden Süper Lig ve Avrupa ligleri seviyesinde oyuncu yetiştiremezsek, bu bizim suçumuz. Günü yaşıyoruz, geleceğe yatırım yapmıyoruz. Üretmiyoruz, tüketiyoruz. Elin Alman'ı, 3.5 milyon Türk içinden Real Madrid'e 3 oyuncu gönderdi. Doğru beslenme, eğitim, kişilik gelişimi ve imkanlarla bunu başarabiliriz."
 
Türkiye'nin ithal oyuncu cenneti haline geldiğini ifade eden Başkan Özkan, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Bu kimsenin kanına dokunmuyor mu? Yeter artık. PTT 1'inci Ligi'nde bile yabancı oynatılmamalı. Orası Süper Lig'in kaynağı olmalı. Süper Lig'de isterseniz 11 oyuncunuz da yabancı olsun. Dernekçilik kadar geri kalmış bir organizasyon yok. Mahallenin kasabı, manavı, bakkalı, belediye başkanının gönderdiği müteahhit, yöneticilik yapıyor. 5000 lira verip aldığımız sağ beki beğenmiyor. Avrupa'da kulüp üyeleri ilk 10 yıl yönetici olamaz. Biz kıblemizi bulduk, bu ülkeye örnek olacağız."
 
NEDİM YİĞİT AYRILDI
 
Bu arada Altınordu Futbol Akademisi Direktörü Nedim Yiğit'in, Başkan Seyit Mehmet Özkan'la görüşerek görevini bıraktığı açıklandı. Yiğit, veda yazısında, "Çalışma arkadaşlarıma tüm haklarımı helal ediyorum, lütfen sizler de bana ediniz. Ailevi sebeplerden dolayı çok sevdiğim Mehmet Bey'in izniyle bu aileden ayrılma kararı aldım. Artık Altınordu'nun gönüllü elemanı olacağım" ifadesini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2014, 15:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER