Rekortmen Yüzücüden Yeni Rekor Denemesi

Rekortmen yüzücü Alper Sunaçoğlu,Trabzon-Samsun arasındaki 320 km'lik mesafeyi 5 günde yüzmeyi planladığı yeni bir rekor denemesine başladı.

Rekortmen Yüzücüden Yeni Rekor Denemesi
Rekortmen yüzücü Alper Sunaçoğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Trabzon-Samsun arasındaki 320 kilometrelik mesafeyi 5 günde yüzmeyi planladığı yeni bir rekor denemesine başladı.
Kendisine 'Grinda' adlı tekneyle 8 kişilik bir ekibin eşlik edeceğini dile getiren Sunaçoğlu, 120 saat boyunca yüzeceğini ve 19 Mayıs'ta Samsun'a, Atatürk'ün ayak bastığı iskeleden çıkmayı planladığını söyledi.
Samsun'a varması halinde 320 kilometrelik mesafenin dünyada tescil edilmiş en uzun yüzme mesafesi olacağını ifade eden Sunaçoğlu, ''Daha önce Mersin-Kıbrıs arasında 78 kilometrelik mesafeyi 26 saat 15 dakikada durmadan kafessiz olarak yüzüp bir rekora imza atmıştım. Bu kez son etapta hiç durmadan 100 kilometre mesafeyi yüzerek bir başka rekor daha deneyeceğim. Bunu da başarırsam aralıksız olarak dünyada en uzun yüzme rekoru ülkemiz adına tescil edilecek'' dedi.
Bu etkinlik sırasında kendisine Karadeniz'e komşu Rusya Federasyonu ve Ukrayna gibi ülkelerden sporcuların da yüzerek destek vereceğini anlatan Sunaçoğlu, ''Biri engelli bayan olmak üzere toplam 8 sporcu da benimle yüzecek. İlk 30 kilometrelik etapta doğuştan ayakları olmayan Ukraynalı engelli sporcu Olga Pasewnog ile yüzeceğim. Eğer 30 kilometreyi yüzerse kendi klasmanında bir rekor kıracak. Daha sonraki 40 kilometrelik etapta da diğer sporcular yer alacak'' diye konuştu.
Çok heyecanlı olduğunu ifade eden Sunaçoğlu, ''Şansıma havada kötü. Denizde ters rüzgar esiyor. Uzun bir mesafe, zor bir maraton olacak. Daha önce denemediğim bir maraton, en fazla 80 kilometre yüzmüştüm. Bu kez 320 kilometre, 4 kat daha fazla yüzeceğim. Ama başaracağım inşallah. Bir sebep için yüzüyoruz. 19 Mayıs için Atatürk gençliğinin Atasına ve kurduğu Cumhuriyete, ilke ve inkılaplarına bağlılığına vurgu yapmak için yüzüyorum. İnşallah hep beraber Samsun'da karşı karşıya geliriz' ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2012, 17:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER