Özrü Kabahatinden Beter!

Fenerbahçe-Galatasaray maçı sonrası stat içi ve çevresinde çıkan olaylarla ilgili gözaltına alınan şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından Kadıköy Adliyesi'ne sevk edildi.

Derbi maçı sonrasında çıkan olaylar sırasında gözaltına alınan 48 kişi emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Zanlıların çoğunun suçlamaları kabul etmedi, polis ifadelerinde ise ilginç ayrıntılar ortaya çıktı.

İndikleri saha içinde gözaltına alınan zanlılardan birinin, “Düğünümün davetiyelerini getirmiştim. Sahada onları dağıtacaktım", bir başka birinin, “Federasyon yetkililerine Galatasaray’a burada kupa vermemelerini söyleyip çıkacaktım" birinin de, “Futbolculara forma imzalatıp çıkacaktım" şeklinde bahaneler öne sürdükleri öğrenildi.

Bu arada, olaylarda yetersiz kaldıkları ve orantısız güç kullandıkları yönünde eleştirilen polis kendini savunmak için güvenlik ve polis kamerası görüntülerini basına dağıttı.

Polis ve güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde taraftarların sahaya girip ortalığı savaş alanına çevirmesi yer alıyor.

Ayrıca bir benzin istasyonu önünde iki polis aracının ters çevrilip yakılmak istenmesi de dağıtılan görüntüler arasında.

Maytaplar suç delili olarak gösterilirken; sorgulanan zanlılar arasında öğretmen, mühendis, doktor, genel müdür ve boksör gibi farklı meslek grupları bulunuyor.

Şüphelilerden 15’inin ise uyuşturucu, darp, hırsızlık, kaçakçılık gibi suçlardan sabıkalı oldukları tespit edildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2012, 18:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER