Manisa'da Bayrak Skandalı!

Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında oynanan Akhisar Belediyespor-Fenerbahçe karşılaşması sırasında "skandal" şeklinde nitelendirebilecek vahim bir hata yapıldı.

Manisa'da Bayrak Skandalı!
Manisali ev sahibi takım taraftarlarının bulunduğu tribünde bir Türk bayrağına sprey boya ile "Ultras" yazıldığı görüldü. İşin daha vahimi hiçbir kimsenin olan bitene müdahale etmemesiydi.
 
Güvenlik güçlerinin duruma kayıtsız kalması da şaşkınlık yarattı.
 
TÜRK BAYRAĞI TÜZÜĞÜ'NE MUHALEFET
Yapılan bu hata aynı zamanda Türk Bayrağı Tüzüğü'ne de muhalefete giriyor. Bayrağın Manisali bir taraftar grubunun yaptığı tahmin ediliyor.
 
Türk Bayrağı Tüzüğü'nde yer alan 26. maddede "Yasaklar" başlığı altında şu ifadeler yer alıyor:
 
Bayrak, yırtık, sökük, yamalı, delik, kirli, soluk, buruşuk olarak veya taşıdığı manevi değeri zedeleyecek biçimde kullanılamaz; 21 inci madde hükümleri dışında, ne maksatla olursa olsun, örtü olarak serilemez; oturulan veya ayakla basılan yerlere konulamaz; elbise ve üniforma olarak giyilemez. Bu yerlere, masalara, kürsülere vb. eşya üzerine Bayrağın şekli yapılamaz.
 
Hiç bir siyasi parti, kuruluş, dernek, vakıf tarafından amblem, flama, sembol ve benzerlerinin ön ve arka yüzünde, Bayrak, esas ve fon olarak kullanılamaz.
 
Bayrağa sözle, yazıyla veya hareketle veya herhangi bir şekilde hakaret edilemez, saygısızlıkta bulunulamaz. Bayrak yırtılamaz, yakılamaz, yere atılamaz, gerekli itina gösterilmeden kullanılamaz.
 
Kaynak: Fanatik
 
Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2016, 20:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER