'Konuşursam Başkan'a Komşu Olurum'

Alex'ten güldüren cevap! Kupa zaferi sonrası basın toplantısında şike davasıyla ilgili soru üzerine Alex 'Konuşursam Başkan'ın komşusu olurum' dedi ve yanıt vermedi. Alex'in başka önemli açıklamaları da vardı.

'Konuşursam Başkan'a Komşu Olurum'

Fenerbahçe'nin Ziraat Türkiye Kupası'nı müzesine götürdüğü maçın ardından basın toplantısında konuşan Alex de Souza, Metris Cezaevi'nde tutuklu bulunan Başkan Aziz Yıldırım hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. Alex'in bir soruya verdiği cevap ise herkesi güldürdü.

Brezilyalı yıldız, ''Kupayı başkana götürecek misiniz?'' yönündeki soru üzerine şunları kaydetti: ''Başkanımız bu kupayı ve daha fazlasını hak ediyor diye düşünüyorum. Özgürlüğünden yoksun 10 ay. 2 ay sonra 1 senesi dolacak. 3 Temmuz'dan beri özgür bir insanın hayatından alınan bir sene diye bakıyorum. Bu kupayı en çok hak ediyor...Bütün bu sıkıntıların sembolü Aziz Yıldırım olmuştun. Taraftar olarak, camia olarak bence güzel günlerin hak edildiğini düşünüyorum.''

Alex, bu sırada gelen "Fenerbahçe camiası davanın siyasi bir hesaplaşma olduğunu düşünüyor. Alex de bir Brezilyalı olarak, dışarıdan bir insan olarak böyle bir düşünceye sahip mi?" şeklindeki soruya şakayla karışık herkesi güldüren çarpıcı bir yanıt verdi. Brezilyalı yıldız, "Ben bu soruyu es geçme taraftarıyım. Düşüncelerimi söylemek istemiyorum. Muhtemelen kendi düşüncelerimi, kendi tarzımda söylersem Başkan'ın komşusu olurum bu ülkede. Başkanımızın avukatları var ve kendisi güçlü bir insan. Kendini savunuyuor mehkemede. Konuşursam başıma neler gelebileceğini bilmediğinden susuyorum. Tek istediğim bu belirsiz durumun bir an önce aydınlanması. Suçlu ya da suçsuz bir insanın ne yaptığı belli olmadan özgürlüğünden bu kadar uzaklaştırılması haksızlık." dedi.

Daha önceki final maçlarında kötü oynayıp kaybettiklerinin altını çizen Brezilyalı oyuncu, bu kez rakiplerine göre üstün olduklarını ve kazandıklarını ifade etti.

Bir gazetecinin, ''Gelecek sezon sözleşmen bitiyor. Futbolu Fenerbahçe'de bırakmayı düşünüyor musun?'' sorusuna, deneyimli oyuncu, şu yanıtı verdi: ''Fenerbahçe'de futbolu bırakma ihtimalim yüksek görünüyor. Bunu şu anki şartlara göre söylüyorum. Önümüzde kontratımın devam ettiği 1 sene daha var. Kariyerimi devam ettirmek istiyorum. Hocamızın da yeni sezonla ilgili planları var. Eğer hocamız, yönetim kurulumuz, kulübümüz bu plan dahilinde benimle olmak istediklerini söylerse, burada devam edip, ardından futbolu bırakmaktan mutlu olurum. Planlar dahilinde değilsem, yoluma devam edip sonra futbolu bırakabilirim.''

Alex De Souza, ''Aykut Kocaman'dan yeni sezonda sözleşme uzatma teklifi alırsan ne düşünürsün?'' sorusunu ise ''Elbette ki bundan mutluluk duyarım. Tercihim yine Fenerbahçe'den yana olacaktır. Şu an tüm teklifleri geri çeviriyorum. 'Bana 2013 yılından önce gelmeyin' diyorum. Ben ancak 'buraya kadar' derlerse düşünebilirim. Fenerbahçe benimle olmak istediği sürece ben de Fenerbahçe ile olacağım'' diye yanıtladı.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2012, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER