Kemalpaşa'da spora büyük yatırım

 KEMALPAŞA Belediyesi, çocuklar ve gençler başta olmak üzere tüm Kemalpaşalıların faydalanacağı  7 yeni spor tesisini hayata geçirdi.

Kemalpaşa'da spora büyük yatırım
 
Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, ilçedeki birçok mahalleye yaptıkları tesislerinin spora olan ilgiyi artırdığını, sporun yaşam standartlarını yükselttiğini söyledi. Başkan Uğurlu, "Göreve başladığımızdan bu yana 7 yeni spor kompleksi yapıp hizmete açarken, ilçe merkezinde bulunan spor merkezlerini de spor tesisine dönüştürüp halkımızın hizmetine sunduk. Hem modern hem de eksiksiz tesisler kuruyoruz. Kemalpaşalılar, paintballdan at manejine kadar sporun her branşı ile iç içe olmalı ve tanımalı. Kişisel dönüşüm ve değişimin etkenlerinden en önemlisi şüphesiz spordur" dedi.
 
MODERN VE EKSİKSİZ DONANIM
 
Daha çok genci spor ile kaynaştırmaya çalıştıklarını belirten Uğurlu, "Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumanın, zamanı verimli geçirmelerinin, geleceğe daha sağlıklı yürümelerinin tek yolu spor ve sanat ile iç içe yaşamalarıdır. Kemalpaşa, fiziksel açıdan değişirken, sosyal açıdan da değişmesi zorunluydu. Ne mutlu ki bugün her türlü spor branşına sahip çıkıyor ve daha çok gencimizi spor ile kaynaştırmaya çabalıyoruz. Kemalpaşa’ya 7 yeni spor kompleksi, 3 yüzme havuzu kazandırdık. Faaliyette olan spor komplekslerimizin Kemalpaşa’ya çok faydalı olacağına inanıyorum. Geniş alanlara kurduğumuz bu tesisler, hem modern hem eksiksiz donanıma sahip tesislerdir. Yeni neslin kendinden emin, sportif ve sosyal yaşama adapte bir şekilde geldiğinden eminim. Bunun için biz de durmadan çalışıyoruz" diye konuştu.
 
7'DEN 70'E SPOR 
 
KEMALPAŞA Belediyesi olarak 17 farklı branşta spor kursu düzenlediklerini dile getiren Belediye Başkanı Arif Uğurlu, "Ayrıca hanım kardeşlerimizin de yararlanmaları için aerobik, fitness, zumba ve pilates  kursları açıyoruz. Farklı yaş gruplarına yönelik olarak açılan basketbol, voleybol, futbol, cimnastik, judo, okçuluk, masa tenisi, kicboks, basketbol, voleybol gibi kurslar yaklaşık 3 bin kişinin katılımıyla devam ediyor. İlçe merkezinde ve bağlı mahallelerde bulunan farklı tesislerimizde  gerçekleşen kurslarda bir yandan sportif becerilerini geliştiren katılımcılar, bir yandan da eğlenceli vakit geçirme imkanı buluyor.  Yaz, kış demeden, 7’den 70’e tüm Kemalpaşalıların spor yapması ve sağlıklı bir yaşam sürmesini amaçlıyor çalışmalarımıza bu doğrultuda şekil veriyoruz" ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2018, 13:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER