Karşıyaka Ogün'e Emanet

Karşıyaka’da Erdal Acar açık konuştu. Karşıyaka’daki kongre sürecinde başkan seçilen Ali Erten’i destekleyen ve seçim öncesi kulübe 1 milyon 266 bin TL bağış yaparak transfer yasağını kaldıran İstanbullu iş adamı Erdal Acar, yeşil kırmızılıların futbol şubesiyle ilgili net açıklamalar yaptı.

Karşıyaka Ogün'e Emanet
 
Süleyman Seba başkanlığında bir dönem Beşiktaş’da da yöneticilik yapan Erdal Acar, Karşıyaka’ya verdiği tüm sözleri tutacağını dile getirerek, "Kulübün 38 milyon TL olarak açıklanan tüm borcunu, tamamını bağış olarak temizleyeceğim. Gelecek sezon Süper Lig’e çıkmak için ilk etapta 10 milyon TL transfer bütçesi belirledik" dedi. Kulüpten hiçbir çıkar ve beklentisi olmadığının altını çizen Erdal Acar, şöyle devam etti:
 
"Desteğim isim sponsorluğu veya forma sponsorluğu olmayacak. Spor kulübü derneği olan Karşıyaka’yı şirketleştirme gibi bir düşüncem de yok. İzmir’de inşaat veya herhangi bir yatırım planım bulunmuyor. Karşıyaka’da futbolda destek olmamın tek nedeni sevgi. Bu destek yalnız tek sezonluk değil uzun vadeli olacak. Yapacaklarımızı seyredin, seneye Süper Lig’deyiz."
 
Erdal Acar, kamuoyunda Karşıyaka’ya transfer olacağı söylenen Başakşehirli golcü Semih Şentürk’ün kulübün taraftarı olduğunu, ama mevcut takımıyla sözleşmesinin sürdüğünü belirtti.
 
RECEP ÇETİN SPORTİF OGÜN TEMİZKANOĞLU TEKNİK DİREKTÖR
 
Erdal Acar, yeni dönede eski milli futbolcu Recep Çetin’in Karşıyaka’ya sportif direktör, Ogün Temizkanoğlu’nun ise teknik direktör olacağını söyledi. İkili bir süredir İstanbul’da PTT 1’inci Ligi ve Karşıyaka’nın maçlarını takip ediyor.
 
Recep Çetin, daha önce Bucaspor ve Beşiktaş’ı çalıştıran Samet Aybaba’nın yardımcılığını yaptı. Temizkanoğlu ise uzun yıllar Trabzonspor ve Fenerbahçe forması giydikten sonra U19 Milli Takım’ı çalıştırdı.
 
Recep Çetin, en doğru en iyi oyuncularla anlaşıp şampiyon olacaklarını söyledi. Ali Erten başkanlığındaki yeni yönetimle görüşen Acar ve ekibi yarın ligin son maçı olan Adanaspor maçını da izleyecek.
    
 
Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2015, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER