Karşıyaka-Erdal Acar İşbirliği Tamam

Karşıyaka yönetimi, yeni sezonda kulübe Süper Lig yolunda açık çek veren işadamı Erdal Acar’la İstanbul’da bir araya gelerek işbirliğini somutlaştırdı.

Karşıyaka-Erdal Acar İşbirliği Tamam
 
Erdal Acar’ın İstanul’daki bürosunda gerçekleşen görüşmeye Başkan Ali Erten, 2’nci Başkan Cengiz Bakır, Futbol Şube Başkanı Osman Kırkpınar, yönetici Devrim Acar, camianın etkili isimlerinden Nazım Torbaoğlu ile yeni dönemde sportif direktör olacağı açıklanan Recep Çetin ve teknik direktörlük görevine getirileceği bildirilen Ogün Temizkanoğlu katıldı. Erdal Acar, toplantıda ilk etapta futbola ayıracağı kaynağı 10 milyon TL olarak netleştirdi.
 
Pazartesi günü 2 milyon TL’nin üzerindeki parayı Futbodl Federasyonu’na yatırıp transfer yasağını kaldıracağını bildiren Erdal Acar, 1 milyon TL’yi bulan personel maaşlarını da hafta içinde ödeyecek. Genel Sekreter Mehmet Yaya pazartesi günü İstanbul’a giderek ödemelere nezaret edecek.
 
Çetin ve Temizkanoğlu, pazartesi günü İzmir’e gelecek, transfer görüşmeleri, futbol şubesindeki Osman Kırkpınar, Devrim Acar ve Mustafa Özçakar’ın nezaretinde kulüp binasından yönetilecek. Hazırlıklar 1 Temmuz’da başlayacak, o tarihe kadar transer büyük ölçüde tamamlanacak.
 
BASKETBOLCULARA DA 800 BİN TL DOPİNG
 
Türkiye Basketbol Ligi’nde şampiyonluk için Anadolu Efes’le kapışan Pınar Karşıyaka’ya Erdal Acar’dan prim dopingi geldi. Erdal Acar, Fenerbahçe Ülker’le oynanan yarı final serisinde, finale çıkılması halinde vaat ettiği 300 bin dolar karşılığında Türk Lirası’nı ödedi.
 
Erdal Acar, Fenerbahçe’yle oynanan ilk maçtan sonra da basketbolculara 270 bin TL prim vermişti. Karşıyaka’ya kongre öncesi eski futbolcular Tiago ve Baykal’ın alacaklarından doğan tranfser yasağı için 1 milyon 266 bin TL bağışlayan, futbolculara da 50 bin TL prim dağıtan Acar’ın 3 hafta içinde kulübe aktardığı para 2 milyon 386 bin TL’ye ulaştı.
Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2015, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER