Kaf Kaf Babasız Kaldı !

Karşıyaka Spor Kulübü'nde Belediye'nin desteği çekmesinin ardından 2'nci şok da Selçuk Yaşar'dan geldi.

Kaf Kaf Babasız Kaldı !

 

100. yılında sportif alanda başarıya ulaşamayan ve eleştiri oklarının hedefi halene gelen Karşıyaka'da artçı şoklar beraberinde depremi getirdi. Önceki gün toplanan Divan Kurulu'nda söz alan ve "Bundan böyle Karşıyaka Belediyesi kulübe olan desteğini çekmiştir" diyen Kulüp Başkanı Hüseyin Çalışkan'dan sonra Onursal Başkan Selçuk Yaşar'dan da beklenen açıklama gecikmedi.
Yeni Asır'ın haberine göre Divan Kurulu Üyesi, Eski Başkan ve Yaşar Holding Hukuk Baş Müşaviri Özer Kırca, Selçuk Yaşar'ın kulübe artık destek vermeyeceğini açıkladı.

Bu açıklama yeşil-kırmızılı camiada bomba etkisi yarattı. Kırca, Selçuk Yaşar'ın genel kurullarda ve her fırsatta, "Karşıyaka Belediyesi ve Cevat Durak'ın olmadığı yerde ben de olmam. Şu an kulübe destek veriyorsam bunun nedeni Cevat Duraktır" açıklamasını hatırlatarak, "Artık Selçuk Yaşar ve Yaşar Holding kulübe olan desteğini kesin olarak çekmiştir" dedi. 

Kulüp Başkanı Hüseyin Çalışkan'ın fedakarca çalışmasına rağmen ailesine kadar dil uzatıldığını ve küstürüldüğünü söyleyen Kırca şu açıklamayı yaptı: "Bu olaylar KSK camiasına yakışmayan gelişmelerdir. Başkan Çalışkan, Divan Kurulu toplantısını yıprandığını ve ailesine kadar dil uzatıldığı söyleyerek belediye olarak kulübe olan desteklerini çektiklerini açıkladı. Kulüpte ayrıştırıcı değil bütünleyici olmayılız. Bu ayrıştırıcılar nedeniyle kulüpte çatlak sesler çoğalmış ve bu durumlara gelinmiştir. Bu noktada herkes şapkasını önüne koymalı ve nerede hata yaptığını belirlemelidir. Zaten kulüp bütünlük içinde olsa sportif başarılar da beraberinde gelir, futbol takımı Süper Lig'e çıkardı. En son Süper Lig'e çıkıldığında başkan bendim. O dönemki bütünlük şimdi yok. Biz büyük bir camiayız, bu bütünlüğü sağladığımız an zaten Süper Lig'e çıkarız"
Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2012, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER