Beko Basketbol Ligi Play-Off Yarı Final Serisi ikinci maçında Galatasaray Medical Park'ı 81-72 yenen Beşiktaş Milangaz'da başantrenör Ergin Ataman, deplasmanda istedikleri galibiyeti elde ettiklerini söyledi.

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Ataman, ilk yarının başa baş geçtiğini anlatarak, "İkinci devreye başlarken, değişik bir şey yapmamız gerekiyordu. Dünkü antrenmanda yardımcı antrenör Yağızer Uluğ çok önemli bir şey söyledi bana. Bundan önce Galatasaray Medical Park'ı yendiğimiz iki maçta da farklı şeyler yaparak, onları düzen dışına çıkardığımızı söyledi. Bütün ikili oyunlarda adam değiştirmemizi söyledi. İkinci devre risk alarak, uzun ile kısanın her pozisyonda değiştiği bir savunma yaptık ve Galatasaray Medical Park'ı düzen dışına çıkardık. Tabi savunmayı yapan 5 kişi o kadar iyi yaptılar ki, biraz da kumar oynayarak, hiç değiştirmeden devam ettik. Sonunda istediğimizi aldık. Buradan galibiyet almak istiyorduk, o galibiyeti çıkardık ama şu an sadece seri 1-1 oldu. Önümüzdeki maçlarda normal düzen içinde devam edeceğiz" diye konuştu.

Ataman, serinin 3 ve 4. maçının kendi sahalarında oynanacağını dile getirerek, "Aldığım duyuma göre, pazar günü oynayacağımız maç için bugün itibarıyla 8 bine yakın bilet satılmış durumda. Beşiktaş basketbol tarihinin en büyük atmosferi olacaktır Sinan Erdem Spor Salonu'nda. Taraftarımızın bu coşkuyu bizimle paylaşıp, o atmosferi yaratmasını bekliyoruz" dedi.

Beşiktaş Milangaz'ın oyuncusu Serhat Çetin de zor bir atmosferde önemli bir galibiyet elde ettiklerini belirterek, "Saha avantajını elimize geçirdik. Çok iyi mücadele ettik. Sonuç olarak da mücadelenin ödülünü aldık. Şimdi bizim sahamıza gidiyoruz. Artık seri bizim elimizde. Alacağımız iki galibiyetle, seriyi 3-1 bitirmek istiyoruz. İnşallah planladığımız gibi gider, final oynamak istiyoruz" ifadelerini kullandı.