İlk Kazma Vuruldu!

İnşaatı yılan hikayesine dönen 15 bin kişilik Karşıyaka Stadı'na ilk kazma vuruldu. Geçen yıl 28 Ocak'ta yapılan ihaleyi 54 milyon 88 bin TL bedelle kazanan Ali Acar İnşaat'ın çalışanları, kepçelerle eski İlçe Stadı'ndaki tribünlerin yıkımına başladı.

Yıkım çalışması öncesi tesisin etrafındaki tel örgüler kaldırıldı. Karşıyaka İlçe Stadı'ndaki söküm ve yıkım çalışmaları, kullanılmayan alanlardan devam edecek. Projenin kamulaştırma ve inşaat ruhsatı çalışmaları ise henüz bitmedi. Karşıyaka Stadı'yla aynı tarihlerde ihalesi yapılan Göztepe Gürsel Stadı'nın inşaatıyla ilgili henüz somut adım atılmadı.
 
KOCAOĞLU ''KÜÇÜK STAT YANLIŞ''
 
Karşıyaka Yalı'ya 15 bin kişilik stat yapılması projesine başından beri karşı çıkan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, " Örnekköy'de yer varken Yalı'ya küçük stat yapmanın yanlış olduğunu bu kentte yaşayan herkes görecektir" dedi. Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Yalı'ya yeni stat yapması için bir engeli olmadığını dile getiren Kocaoğlu, "Stat konusuna niye karşı olduğumuzu defalarca söyledik. Yasal yollardan kentin hakkını aramak için uğraştık. Yine güney aksında da bir yere stat yapılması doğru olacaktır. Şu anda stadı yapmalarında mani yoktur. Yasal olarak sıkıntıları da yok. Biz neyin yanlış, neyin doğru olduğunu söyleriz. Yasal yollara da başvururuz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2015, 14:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER