Hakemler Hedefte

Siyah-Beyazlı ekibin Süper Final'de oynadığı son iki maçta yaşanan hakem hataları ve takımın ofsayttan yediği goller Beşiktaş yönetimini isyan etme noktasına getirdi.

Hakemler Hedefte

 

Kulübün olağan yönetim kurulu toplantısının ardından resmi internet sitesinde bir açıklama yayınlandı. Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu imzasıyla yapılan açıklamada, hakem hatalarından yakınılarak, bu durumun devam etmesi halinde daha ağır tepkinin verileceği bildirildi. Açıklamada, Beşiktaş Futbol Takımı’nın bu sezonki başarısız performansının, Siyah- Beyazlı camianın tamamını üzdüğü belirtilerek, özetle şu ifadelere yer verildi: “Süper unvanlı ligimizin yine süper unvanlı finalinde yaşanan hakem hatalarının hepsinin Beşiktaş’a ’tesadüf’ etmesi akla ister istemez bazı soruları getiriyor. Bu hataların ardında kasıt olmadığına, Beşiktaş’ın özel olarak hedef seçilmediğine inanmak istiyoruz; daha doğrusu bunun tersini düşünmek bile istemiyoruz. Son iki maçta bütün spor otoritelerinin tereddütsüz hemfikir olduğu bu hakem hataları, kulübümüzün sıkıntılarını aşmayı planladığımız bugünlerde çalışmalarımızı zorlaştırmaktan ve rakiplerimize haksız yere güç vermekten başka bir işe yaramamaktadır. Bu haksızlıklara sebep olanlardan şikayetçi olduğumuzu ve bundan sonra bu durumun devamı halinde tepkilerimizi daha ağırlaştırmak zorunda kalacağımızı kamuoyumuza ve tüm ilgililerine saygılarımızla duyururuz.”

‘İyi bir sezon değildi’

Siyah-Beyazlı takımın iyi bir sezon geçirmediği vurgulanan açıklamada, “Takımımızın bu sezon futbolunda ve aldığı sonuçlarda yaşanan kötü gidişin sebepleri ve giderilme yolları üzerinde söyleneceklerin yeri bu açıklama değil. Ama sportif başarı ile iyi yönetim birbirinin alternatifi değildir. Beşiktaş’ı hem hesabını kitabını bilerek iyi yönetmek hem de sportif başarı elde etmek mümkündür. Hatta aslında tek yol da budur. Bu amaçla, önümüzdeki günler ve haftalarda başta futbol takımımızla ilgili olmak üzere pek çok konuda radikal kararlar da alınacak ve Beşiktaş, içine düşürüldüğü hem mali ve yönetsel hem de sportif kötü durumdan el birliğiyle kurtarılacaktır. Ancak bunun için zamana ihtiyaç vardır” denildi. Radikal kararların alınacağı bu olağanüstü toplantının cuma günü gerçekleşeceği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2012, 09:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER