Gündeme Aziz Yıldırım Bombası Düştü

'Aziz Yıldırım tahliye oluyor' iddiaları sosyal paylaşım sitelerinde büyük heyecana neden oldu. Bu iddia üzerine telefonla görüştüğümüz Aziz Yıldırım'ın Avukatı Faik Işık "Şu anda kesin bir şey yok" dedi.

Gündeme Aziz Yıldırım Bombası Düştü

 

Henüz Türkiye'de yayın hayatına başlamamış olan El Cezire Türk Kanalı'nın çalışanlarının Twitter'dan Fenerbahce Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a tahliye kararı verildiğine ilişkin iddiaları gündeme bomba gibi düştü.

Konu ile ilgili hurriyet.com.tr'ye konuşan Aziz Yıldırım'ın avukatlarından Faik Işık, "Biz Pazartesi günü 'Kanun Yararına Bozma' maddesinin Aziz Bey'e uygulanması için dilekçe verdik. Bakanlık da bizden dosyayı istemişti. Bugünlerde olumlu ya da olumsuz bir karar bekliyoruz. Ancak şu anda kesin bir şey yok. Burada en önemli olay Bakanlık bizden dosyayı istedi. Kararın çıkması da mahkeme zamanına kalmaz. Biz Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvuru yapacağız. Yeter artık biz çok yorulduk. Türkiye'de savunmayı bitirdiler. Tahliye kararı çıkmazsa Aziz Yıldırım Türkiye'nin 'insan hakları sorunu' olacak. Biz Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvururken de Özel Yetkili Mahkemeler'in nasıl çalıştığını da anlatacağız. Türkiye'nin en büyük sorunu şu: Burada adalet yok. Yeter artık" dedi.

Aynı zamanda Yıldırım'ın avukatlarının istanbul  16. Ağır Ceza Mahkemesi'ne de başvuruda bulunduğu mahkeme heyetinin şu sıralar bu dosyayı görüştüğü öğrenildi.

Haberin yayıldığı sıralarda borsada işlem gören Fenerbahçe  hisseleri ise bu gelişmelerden etkilenmedi ve spekülatif hareket gözlemlenmedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2012, 22:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER