Göztepe'ye Tunuslu Oyuncu Zor

Göztepe'de izleme komitesinin belirlediği futbolcuları görmek için çıktığı Tunus'tan dönen teknik direktör Metin Diyadin, bu ülkeden oyuncu almanın zor olduğunu söyledi.

Club African takımındaki oyuncuları mercek altına alan Metin Diyadin, "Bize yararlı olacak isimler var ama Club African mali yönden güçlü bir takım ve bonservissiz oyuncu alamayız. Afrika ülkesi deyip geçmemek lazım. Orada oyuncu ücretleri de yüksek. Futbolcuları PTT 1'inci Lig'e gelmeye ikna etmek zor" dedi.
 
Kulüp CEO'su Barış Güçlü'nün, "Gerçekçi hareket edeceğiz. Önce yapılanmayı tamamlamalıyız. Bu sezon play off bizim için başarıdır" şeklindeki açıklamalarına katıldığını dile getiren Metin Diyadin, şöyle devam etti: 
 
"Başkan Mehmet Sepil ve Başkan vekili Talat Papatya ile yaptığımız görüşmelerde de aynı fikirleri paylaşıp aynı hedefleri koyduk. Şu an kadromuzda 10 futbolcu var ve PTT 1'inci Lig'e göre yeni kadro kuracağız. Lig içindeki sürece göre hedefe yürüyeceğiz. İlk yıl play off'u başarı kabul ederiz."
 
ROTA DEĞİŞTİ
 
PTT 1'inci Lig'de öncelikli hedefi play off olarak belirleyen Göztepeli yönetim, yabancı futbolcu arayışında rota değiştirdi. Şu ana dek 3 ayrı kıtada 10'a yakın ülkede futbolcu takip eden teknik heyet, ibreyi yurtiçine çevirdi. Teknik heyet, ülkemizdeki yabancıların ligleri ve futbolcuları yakından tanıması, performanslarının net olarak bilinmesi, uyum sorunu yaşamaması gibi kriterleri dikkate alarak 5 yabancıdan en az 2 veya 3'ünü Türkiye'de forma giyen isimlerden seçmeye karar verdi.
Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2015, 11:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER