Göztepe tribünlerinde "Bedavacı" isyanı

Göztepe tribünleri, merdiven boşluğu cezasının sebebi olarak stada bedava girenleri görüyor.

Göztepe tribünlerinde "Bedavacı" isyanı

Burak Cilasun / Ben TV

Spor Toto Süper Lig'de 2-1 kazandığı Beşiktaş maçıyla birlikte uzun yıllardır beklediği stadına kavuşan Göztepe'de taraftarın gündemi merdiven boşlukları. 

Beşiktaş maçındaki merdiven boşluğu cezası sonra Gaziantep FK maçında da benzer sıkıntı yaşayan Göztepe'de taraftarlar, cezaların tribünlere biletsiz girenler yüzünden geldiğini düşünüyor.

CEZANIN SEBEBİ BEDAVA GİRİŞLER Mİ?

16 bin 184 biletli seyircinin bulunduğu statta, kapasitenin dolmamasına rağmen merdiven boşluklarının dahi dolu olması ve tüm uyarılara rağmen konunun çözülmeyişi ile birlikte  birçok taraftar ve sarı kırmızılı taraftarlara ait sosyal medya hesapları, özel ve resmi güvenlik çalışanlarının stada ücretsiz bir şekilde yakınlarını soktuklarını ve bu nedenle merdiven boşluklarının dolmasıyla birlikte kulübün ceza aldığını iddia etti. Birçok sosyal paylaşım sitesinde taraftarlar bedava girişlere karşı kulübü önlem almaya davet etti.

DOĞU TRİBÜNÜNDE SIKINTININ SEBEBİ...

Taraftarlar ayrıca bu durumun tribün içinde de gerilime yol açtığını belirtti. Bilindiği gibi Gürsel Aksel Stadı'na geçişiyle birlikte yeni bir uygulamaya giden Göztepe'de taraftarların koltukları da sabitlendi. Bu nedenle stada ücret ödemeden giren kişilerin önceden satılmış bir koltuğa geçmeleri yaşanan huzursuzluklara neden olarak gösteriliyor.

Öte yandan doğu tribününde 3 farklı kategoride bilet satılmasına karşın en yüksek ücretle satılan kategoriden bilet alan taraftarların yerlerine geçmede yaşadıkları sıkıntı ve bu süreçte yaşanan problemler de tribünün gündem maddeleri arasında. Taraftarlar gelecek sezon için kulübün bu problemi çözmesini bekliyor. Kulislerde en çok konuşulan beklenti ise gelecek sezon doğu tribününde kategorisiz bilet satışının olması.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2020, 11:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan sülte
hasan sülte - 2 yıl Önce

tamda benim şikayetlerim, ancak çözümü görebilekmiyiz, yoksa gereksiz yere strese devam mı

Ali Çakır
Ali Çakır - 2 yıl Önce

Maraton 213 kombineliyim,2 maçtada yerime oturabilmek için tartışma yaşadım,pişkince sözlere maruz kaldım,biraz sıkıntılı olsada tabiiki yerime oturdum.Benim gibi Göztepeli olan biriyle kavga etmemek husumet yaşamak istemiyorum.Amaç GözGöz'ümüzü desteklemek bundan soraki maçlarda sıkıntı yaşamamak.Bu sezon HERKES YERİNDE,

SIRADAKİ HABER