Göztepe tribünleri: O maç Bornova'da oynanacak!

Süper Lig'de Göztepe ve Galatasaray arasında stat gerilimi yaşanıyor. Galatasaray'ın 34. haftada şampiyonluk turunu İzmir'de atma isteğine, Göztepe camiasından "Hayır" cevabı geldi. Öte yandan Göztepe Başkanı Mehmet Sepil de taraftar ile aynı görüşe sahip olduğunu belirtti

Göztepe tribünleri: O maç Bornova'da oynanacak!

Burak Cilasun / BEN Haber

Spor Toto Süper Lig'de şampiyonluğa çok yakın olan Galatasaray'ın 34. haftada Göztepe ile İzmir'de oynayacağı maçı Atatürk Stadı'na aldırma ve çok sayıda taraftarını tribüne sokma isteği, Göztepe tribünlerinde tepkiyle karşılandı. Sarı kırmızılıların sosyal medya sayfalarından GözGöz TV ve Göztepe TV başta olmak üzere arka arkaya maçın Doğanlar Stadı'nda oynanmasına yönelik açıklamalar gelirken, tribünün önde gelen isimleri de bu girişime Ben TV aracılığıyla sert tepki verdi.

Öte yandan Başkan Mehmet Sepil de taraftar ile aynı görüşe sahip olduğunu belirterek, “Birileri ortaya çıkıyor, maç Atatürk Stadı´nda oynanabilir deyip fitili yakıyor. Bu konunun tartışılmaya açılması bile trajikomik. Kulüp olarak pozisyonumuz çok net. Sezon başında karşılaşmalarımızı Atatürk Stadı´nda oynamayacağımızı zaten söyledik. Yeni stadımızın inşaatı bitene kadar maçlarımızı Bornova Stadı´nda oynayacağımızı herkese belirttik. Gelecek sezon da böyle olacak” dedi.

“GALATASARAY´A AYNI ŞEKİLDE DAVRANACAĞIZ”

Galatasaray´ı da son hafta Bornova´da konuk edeceklerini ifade eden Mehmet Sepil, “İlk haftalarda seyircisiz oynadığımız Fenerbahçe ve Trabzonspor müsabakaları da Bornova Stadı´ndaydı.  Bu iki kulübe ekstra bilet verdik mi? Bu Galatasaray için de geçerli olacak. Kimse değişik bir muamele görmeyecek. Bizim için her takım eşit, herkes misafirimiz. Diğer kulüplere nasıl davrandıysak Galatasaray´a aynı şekilde davranacağız. Zaten Galatasaray´ın maçı Atatürk Stadı´nda oynama talebi bile olmadı. İstanbul´dan birileri bir şeyler söylüyor. Camiada kaygılar oluşuyor. Bizim Göztepe olarak bunlara izin vermememiz gerekir. Sanki kulüple taraftar ayrı düşünüyormuş gibi hava yaratılıyor. Ben de mecburen bu konular hakkında cevap veriyorum. Tekrar ediyorum, Galatasaray ile Bornova Stadı´nda karşılaşacağız” ifadelerini kullandı.

İşte Göztepe tribünlerinin Galatasaray'ın maçı İzmir'de oynamak istemesine olan tepkisi:

"GÖZTEPE KİMSENİN PARASINA MUHTAÇ DEĞİL"

Ertan Kocaoğlu: 34. haftada Göztepe-Galatasaray maçı bizce mutlaka Bornova Doğanlar Stadı'nda oynanmalı. Biz bu konuyu dün de tribünde aktif olarak yer alan arkadaşlarımızla aramızdaki bir yemekte görüştük. Bütün çevrem maçın Atatürk Stadı'na alınma talebinin karşısında. Biliyoruz ki yönetimimiz de bizler gibi düşünüyor. Camia olarak bizim duruşumuz çok açık. İstanbul kaynaklı haberlerde Göztepe'nin kasası dolsun gibi söylemleri kabul etmiyorum. Göztepe, kimsenin parasına muhtaç bir kulüp değil. Zaten öyle düşünseydik sezon başından beri Atatürk Stadı'nda oynardık. Bu konuda hem yönetimimizin özverisi, hem de bizim taraftarımızın her hafta maç biletlerini satışa çıktıktan 1 dakika sonra bitirmesi ortada. Galatasaray'ın 20 bin, 30 bin kişiyle bizim evimizde şampiyonluk kutlama düşüncesi doğru değil.Yönetimimiz de  buna karşı. Bütün camia bu konuda kenetlendi. 

"KUPALARINI İZMİR'DE DEĞİL, TAKSİM'DE KUTLAYACAKLAR"

Orçun Yaprak: Bu maçın Atatürk Stadı'nda oynanmaması lazım. Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzon geldi Doğanlar Stadı'nda oynadık. Galatasaray'ın ne farkı var? Bence hak etmiyorlar da. Tepki oluşur. Şimdi kalkıp maçı oraya verdikleri zaman olmaz. Galatasaraylılar buraya 300 kişiyle gelecekler, takımlarını destekleyecekler, kupalarını da Taksim'de, Nevizade'de kutlayacaklar. Olması gereken budur.

"TRİBÜN REAKSİYONUNUN ÇOK İYİ OLACAĞINI SANMIYORUM"

Rıdvan Tekin: İzmir Emniyet Müdürü, Göztepe'den ve İzmir takımlarından başka herkese kapısını açıyor. Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe yöneticileri ellerinde formalarla kendisini ziyaret ediyor. Ne isterlerse yapılıyor. Tribünden adam toplamaya kadar gidiyor. Göztepe tarihi boyunca iddialı olmuş bir takım. Herhangi bir takımın bizim sahamızda kutlama yapması Göztepe'nin bünyesine, felsefesine ters gelir. Tribün reaksiyonun çok iyi olacağını sanmıyorum. Tribün liderleri de, emniyet de münferit kişilerin ve hatta Göztepe tribününe sırf bu maçta olay çıkarmak için girmeye kalkacak olan özünde Fenerbahçeli, Beşiktaşlı bazı kişilerin çıkarmaya kalkacakları olayları engellemekte zorluk çekebilir. O yüzden Doğanlar herkes için çok daha doğru bir tercih.

"YÖNETİMİN DİK DURUŞUNU TAKDİR EDİYORUZ"

Ahmet Türkseven: Sezon başından beri İstanbul takımlarıyla olan maçlarımız hep Doğanlar'da oldu. Bu stadı artık kendimiz için ev belledik. Yönetimin dik duruşunu takdir ediyoruz. Hatırlayacaksınız Fenerbahçe maçında bizim tribüne giriş yasağımız vardı. Fenerbahçeliler stadın tamamını istediler ama yönetimimiz onlara sadece 300 kişilik kale arkasını verdi. 34. hafta Galatasaray maçı için de biliyorsunuz Abdurrahim Albayrak'ın İzmir ziyareti zaten onların Atatürk Stadı isteğinin ayak sesiydi. Galatasaray bizi sıradan bir kulüple karıştırmasın. Göztepe'nin, kasasını Galatasaray'ın parasıyla doldurma gibi bir ihtiyacı yoktur.

"İNSANLAR YÜZLERCE KİLOMETRE UZAKTAKİ TAKIMI DEĞİL..."

Nevzat Timur: Türk futbolunun gelişmesi adına herkesin kendi şehrinin takımına destek vermesi gerekiyor. Futbolda başarı isteniyorsa İstanbul hegamonyasının yıkılması gerekiyor. Gerek medya, gerek federasyon buna çanak tuttuğu sürece İzmir olarak bir yerlere gelemiyoruz. Gıptayla baktığımız Avrupa futbolunda insanlar lig ayrımı yapmadan kendi kentinin takımını tutuyorsa, Türk futbolunun gelişimi için de halkımız yüzlerce kilometre ötedeki takımların şampiyonluğuyla sahte mutluluklar yaşamaktansa kendi kentlerinin takımlarına destek vermeli. O zaman bu sorunları konuşmuyor oluruz.

"34. HAFTADA HERKES GÖZTEPE TARAFTARINI KONUŞACAK"

Ahmet Honaz: Biz Doğanlar Stadı'ndan vazgeçmeyiz. Avrupa Kupası iddiamız sürüyor. Bu  maçtan puan alma ihtimalimiz var. Bu statta baskı yapabilmemiz çok daha rahat. Atatürk Stadı'nda emniyetin sağlanması böylesi bir maçta zor olur. Galatasaray şampiyonluğa gelmişken tatsız olaylar olabilir. Doğanlar Stadı herkes için çok daha iyi olacaktır. Net olarak söylüyorum 34. haftada Doğanlar'da herkes yine Göztepe taraftarını konuşacak.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2018, 10:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
eren hikmettepe
eren hikmettepe - 4 yıl Önce

Tabiki bornova'da oynanacak gslilere bayram ettirmeye hiç niyetimiz yok Allahın izniyle alıcaz bu maçı. Gözgözün stadı da bir an önce bitsin artık gözgöz taraftarı kendine ait stadı hakediyor. Yıllardır bekliyoruz beklediğimize değsin çimi zemini çok güzel olmalı tire stadı muazzam olmuş mesela orayı yapan şirketle anlaşılabilir

SIRADAKİ HABER