Göztepe taraftarını üzdü

Süper Lig'de Çaykur Rizespor ve Atakaş Hatayspor galibiyetleriyle tırmanışa geçen Göztepe, evinde Galatasaray'a yenilerek taraftarını üzdü

Göztepe taraftarını üzdü

Karşılaşmada öne geçmesine rağmen avantajını koruyamayan ve sahadan 3-1 mağlubiyetle ayrılan sarı-kırmızılılar oynadığı etkisiz futbolla da hayal kırıklığı yarattı. 

Puan durumunda rahat bir konumda olan Göz-Göz'de kurulan Avrupa hayalleri de zora girdi. Teknik direktör Ünal Karaman, alınan mağlubiyetten çok sahada sergilenen kötü futbola üzüldüklerini söyledi.

Galatasaray'ın yaptığı hamlelere karşı etkili olamadıklarını belirten Ünal Karaman, "Öncelikle bu karşılaşmanın zor olacağını biliyorduk. Her ne kadar iki takımın da pozisyonel eksiklikleri olsa da özellikle rakibimizin orta sahada hücum özelliği olan orta sahalar ile aktif bir oyun içerisinde olacağını düşünüyorduk. Belki dikkat olarak en çok üzerinde durduğumuz, en çok dikkat etmemiz gereken konu üzerinden en ağır darbeyi yedik. Hem savunmamızın arasında duran forvet oyuncularının orta sahaya katılımı hem de kanatların orta sahaya desteği ile beraber biz kendi savunma ve orta saha merkezimizde istediğimiz çoğalmayı ve istediğimiz hamleyi yapamadık. Dolayısı ile özellikle ilk yarı için söyleyeyim; takım kimyası bozuk ve saha içerisinde problemlere çözüm üretememiş bir takım görüntüsünde kaldık. Bu bizim için bir handikaptı.

İkinci yarı daha derli toplu daha doğruları oynamaya çalışan bir takımdık ama onda da kritik bir iki pozisyonda istediğimiz sonlandırmayı yapamadık. Maalesef bir penaltı golü işimizi daha da zora soktu. Hayatın her anı öğrenmeye devam edeceğiz. Tabii ki biz hem camia olarak hem de bireysel futbolcu olarak bazen canımızı acıtmamız gerekiyor. Tek başına olduğumuz yeri ne ben ne de oyuncularım yeterli görmemesi gerekiyor mücadele anlamında. Eğer bu formayı giyiyorsak öncelikle yarışı kendi içimizde yapmalıyız kendimizi aşmaya gayret göstermeliyiz. Kendi işimizi doğru yaptıktan sonra da saha içerisinde problem ne olursa olsun onu çözme adına ekstra destek vermeliyiz. Biz bugün özellikle ilk yarı saha içerisinde rakibimizin ortaya koyduğu problemlere istediğimiz çözümleri üretemedik. Bunun için şapkamızı önümüze koyacağız her ne kadar lig az kalmış olsa da profesyonel hayat hem bizim için hem de oyuncular için devam edecek. Böyle acı tecrübeler yaşayarak gerçekle yüzleşmeye çalışacaklar. Bugünkü müsabaka sanırım ders almak isteyene önemli bir dersti."
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER