Göztepe Soma'ya Taşınıyor!

Göztepe, 2'nci Lig Kırmızı Grup'ta zirve yarışını yakından ilgilendiren pazar günkü Hatayspor müsabakasını İzmir'e 132, Urla'daki tesislerine 184 kilometre mesafedeki Soma'ya aldırmak için harekete geçti.

Göztepe Soma'ya Taşınıyor!
İzmir'de yaşanan stat krizi yüzünden 12'nci haftada Pazarspor maçını 500 kilometre uzaklıktaki Sakarya'da oynayan Göztepe, bu defa Soma'yı istedi. Altay ve Karşıyaka ile birlikte kullandıkları İzmir Atatürk Stadı'nın zeminin futbol oynamaya uygun olmadığını belirten yönetim, Hatayspor karşılaşmasını Soma Atatürk Stadı'nda oynamak için Futbol Federasyonu'na başvuruda bulundu.
 
Göztepe CEO'su Barış Güçlü, alternatifler arasında yer alan Tire 4 Eylül ve Ödemiş Saraçoğlu Stadı'ndaki zeminin de elverişli olmadığını belirterek şunları söyledi:
 
"1000 kişilik tribün kapasitesi yeterli olmasa da, zemin açısından bizim için şu anda en iyi seçenek Soma Atatürk Stadı. Önerimizi Hatayspor yönetimine de ilettik. Onlar kabul eder, Federasyon da onaylarsa, karşılaşma Soma'da oynanacak."
 
Çevre il ve ilçelerdeki statları araştırmaya devam ettiklerini sözlerine ekleyen Barış Güçlü, kalan iç saha maçlarının tümünü Soma'da oynayabileceklerini açıkladı.
 
Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2015, 13:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER