'Gönlüme Doğmuştu'

Başbakan Yardımcısı Arınç, Galatasaray'ın şampiyonluğuyla ilgili olarak "Gönlüme doğmuştu" dedi.

'Gönlüme Doğmuştu'

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Galatasaray'ın şampiyonluğuyla ilgili olarak, ''Bana 'Fenerbahçe-Galatasaray maçının galibi kim olur, kazanan kim olur?' diye sorduklarında, doğrusu istatistiklere bakarak, kulüplerin puanlarına bakarak bir şey düşünmedim ama gönlüme doğmuştu'' dedi.

Bülent Arınç, Bursa Valiliği'nce kentteki kurumların müdürleriyle düzenlenen kahvaltıdan önce gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Dün akşamki Galatasaray-Fenerbahçe maçının oldukça zorlu geçtiğini ifade eden Arınç, maçı merakla izlediğini belirtti.

Arınç, bu sezon ligin oldukça zorlu geçtiğini, bütün kulüplerin neredeyse 3 günde bir maç yapmak zorunda kaldığını hatırlatarak, ''Bu sene farklı bir statü uygulandı ama bu bir yarıştır. Daha dayanıklı olan, belki daha şanslı olan ipi göğüslemiş oldu. İçinizde üzülenler olduğunu biliyorum. Sevinenler de mutlaka vardır ama spor böyle bir şey. Sonunda mutlaka bir birincisi, şampiyonu olacak'' diye konuştu.

Maçtan önce kendisine sonucunun sorulduğunu belirten Arınç, şunları söyledi:

''Bana 'Fenerbahçe-Galatasaray maçının galibi kim olur, kazanan kim olur?' diye sorduklarında, doğrusu istatistiklere bakarak, kulüplerin puanlarına bakarak bir şey düşünmedim ama gönlüme doğmuştu. Gönlüme doğanı da ifade ettim. Gönlüme doğanı da Allah nasip etti. Evet bazen böyle gönlüme doğan işler yaparım. Sonunda da güzel neticeler olabiliyor. Galatasaray'ı yürekten kutluyorum, 'darısı Beşiktaş'ın başına' diyorum.''

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2012, 11:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER