Ev Sahipliği Yapacak

Uluslararası Buz Hokeyi Federasyonu (IIHF) tarafından 21-27 Nisan 2013 tarihleri arasında düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası 2. Klasman B Grubu müsabakalarına, Kocaeli ev sahipliği yapacak.

 Ev Sahipliği Yapacak

 

Geçen yıl Erzurum’da gerçekleşen 3. klasman müsabakalarında grup birincisi olarak bir üst klasmana çıkmaya hak kazanan Ay-yıldızlı ekibin şampiyonada rakipleri; Bulgaristan, Çin, Meksika, İsrail ve Yeni Zelanda. Millilerin geçen yıl yer aldığı gruba kıyasla bu yıl mücadele edeceği rakipler oldukça güçlü ve tecrübeli takımlar.
 
Şampiyona için başantrenör Eduard Hartmann, sportif direktör Tarık Göçmen ve yardımcı antrenör Deniz İnce yönetiminde Kocaeli’nde hazırlıklarını sürdüren Milliler, yoğun bir kamp dönemi geçiriyor. Ay-yıldızlılar, buz dışı ve buz içi çalışmalar ile müsabakalara hazırlanıyor.
 
 
 
TÜRKİYE BUZ HOKEYİ MİLLİ TAKIM KADROSU
 
Türkiye Buz Hokeyi Milli Takım kadrosu, Erol Kahraman (Kaleci), Fikri Atalı (Kaleci), Levent Özbayduğan (Kaleci), Burak Aktürk, Tuğcan Ayyıldız, Gürkan Çetinkaya,Barış Coşkun, Erdoğan Coşkun, Emre Elevli, Eren Ergin, Emre Faner, Serkan Gümüş, Yusuf Halil, Galip Hamarat, Kerem İslam, Yavuz Karakoç, Batın Kösemen, Emrah Özmen, Gökhun Öztürk, Serdar Semiz, Alper Solak, Gökalp Solak, Göktürk Taşdemir’den oluşuyor.
 
Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu (TBHF) Başkanı Orhan Duman, "Böyle önemli bir organizasyonda ev sahipliği yapıyor olmaktan gurur duyuyoruz. Federasyon yönetimi olarak, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile ortak koordine ettiğimiz şampiyonanın sorunsuz geçmesi ve Türk misafirperverliğine yakışır kalitede olması için hazırlıklara özen gösteriyoruz" dedi.
 
6 ülkeden toplamda 300 sporcu, antrenör, hakem ve ülke temsilcisinin katılacağı organizasyonda, ev sahipliği yaptıkları için diğer faaliyetlerde olduğu gibi Uluslararası Buz Hokeyi Federasyonu’ndan bir kez daha tam not alacaklarını belirten Duman, "Bu sene yer aldığımız grupta çok güçlü rakiplerimiz var. Sporcularımız geçen sene elde ettikleri gruptan birinci çıkma başarısı ile özellikle son dönem de Türk Buz Hokeyinin ne denli ilerleme gösterdiğini kanıtladılar. Bu gruptaki amacımız mücadele ettiğimiz 2. klasman B Grubunda kalmak ve geçen sene yer aldığımız bir alt gruba tekrar düşmemek" ifadelerini kullandı.
 
Duman, tüm takımlara centilmenlik, kardeşlik ve dostluk çerçevesinde bir şampiyona geçirmeleri temennisinde bulundu.
 
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Buz Pateni Tesisleri’nde yapılacak olan müsabakaların programı şöyle:
 
21 Nisan 2013
 
13:00 Bulgaristan-Yeni Zelanda
 
16:30 Çin-İsrail
 
20:00 Türkiye-Meksika
 
22 Nisan 2013
 
13:00 Yeni Zelanda-Meksika
 
16:30 Çin-Bulgaristan
 
20:00 İsrail-Türkiye
 
24 Nisan 2013
 
13:00 Yeni Zelanda-İsrail
 
16:30 Bulgaristan-Meksika
 
20:00 Çin-Türkiye
 
25 Nisan 2013
 
13:00 İsrail-Bulgaristan
 
16:30 Meksika-Çin
 
20:00 Türkiye-Yeni Zelanda
 
27 Nisan 2013
 
13:00 Meksika-İsrail
 
16:30 Bulgaristan-Türkiye
 
20:00 Yeni Zelanda-Ç
Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2013, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER