EURO 2020 İçin Türkiye'ye Kötü Haber

EURO 2020'nin ev sahipliği için yakın zamana kadar favori olan Türkiye'ye UEFA'dan kötü haber geldi! UEFA, 15 Mayıs'ta sona ermesi gereken EURO 2020'ye adaylık sürecini uzattığını açıkladı! Mehmet Demirkol'a göre kararın iki sebebi var.

EURO 2020 İçin Türkiye'ye Kötü Haber

UEFA, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’na ev sahipliği yapmak isteyen ülkelere yeni bir şans tanıdı.

UEFA'nın adaylık başvuruları için belirlediği son tarih olan 15 Mayıs’ı uzattı.

Başvuru süresinin dolmasına saatler kala, önce İskoçya - Galler - İrlanda ortaklığı, ardından da Gürcistan, şampiyonaya ev sahipliği yapmakla ilgilendikleri konusunda UEFA'ya resmi bir yazı gönderdi.

UEFA, Türkiye'nin 2020 Olimpiyat Oyunları’nı da düzenlemeye aday olması ve birçok ülkenin ev sahipliği konusunda çekingen davranması üzerine, 53 üyesine, adaylık konusunda yeni bir şans tanıdı.

Buna göre, üye ülkeler, gelecek aylarda da, adaylık başvuru dosyalarını UEFA’ya iletebilecek.

UEFA'nın bu kararı, NTV Spor'da yayınlanan Spor Servisi'nde de masaya yatırıldı. Mehmet Demirkol, kararın hiç beklenmedik olduğunu belirterek bunun iki sebebi olduğunu belirtti. Sebeplerden birinin UEFA'nın da açıkladığı üzere Türkiye'nin aynı zamanda 2020 Olimpiyat Oyunları'na adaylığı olduğunu söyleyen Demirkol, şike soruşturması sonrası alınan kararların da etkili olduğunu öne sürdü.

Türkiye, Nisan ayında, EURO 2020'yi düzenlemek istediği konusunda UEFA'yı bilgilendirmiş ve son güne kadar da, Türkiye'den başka aday ülke çıkmamıştı.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2012, 13:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER