'Eski Statüye Dönülecekmiş Gibi Duruyor'

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı, bu sezon uygulanan Süper Final ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Avcı, 'Alışık olduğumuz düzen vardı. Bu sezon 40 maç oynandı. Sanki eski statüye dönülecekmiş gibi duruyor' dedi.

'Eski Statüye Dönülecekmiş Gibi Duruyor'

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Fenerbahçe-Galatasaray arasında oynanan derbi maçta yaşanan olayların üzücü olduğunu söyledi.

Abdullah Avcı, İstek Özel Acıbadem Okulları'nda düzenlenen ''Yükselen Değerler'' konulu panelde, öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Öğrencilerin, derbi maç ve sonrasında yaşananlarla ilgili sorusu üzerine Avcı, ''Bana maç öncesinde sordular. Skor tahmin edemeyeceğimi belirtip bir hayalim olduğunu söylemiştim. 'Türkiye'nin iki önemli kulübü karşılaşıyor, biri şampiyon olacak. Kaybedenin, kazanan takımı alkışlayacağı ve buna da taraftarın destek vereceği bir ortam hayal ediyorum' dedim. Avrupa'da küme düşen takımı, seyircisi alkışlıyor. Bizim de bunu yakalamamız gerekir'' dedi.

Olaylarla ilgili fazla yorum yapmayan Avcı, ''Yaşanan olaylar üzücü ve iki gün boyunca televizyon seyretmedim. Olmasa iyi olurdu'' ifadelerini kullandı.

Avcı, bir öğrencinin maçın ilk yarısında Fenerbahçe'nin sayılmayan golüyle ilgili sorusu üzerine, ''Hakem buna gol verse de vermese de tartışmalara açık olacaktı. Sanki verdiği karar doğru gibi duruyor'' dedi.

Bu sezon uygulanan Süper Final'in gelecek sezon da devam edip etmeyeceği sorusuna Avcı, ''Alışık olduğumuz düzen vardı. Bu sezon 40 maç oynandı. Sanki eski statüye dönülecekmiş gibi duruyor'' yanıtını verdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2012, 16:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER