Dünya Kupası Okçuluk 2. Etap Yarışması Bitti

Antalya’da 55 ülkeden 440 sporcunun katıldığı Dünya Kupası Okçuluk 2’nci Etap Yarışması sona erdi.

Dünya Kupası Okçuluk 2. Etap Yarışması Bitti
Dünya Kupası Okçuluk 2. Etap Yarışması’nın son gününde final müsabakaları yapıldı. 55 ülkeden 440 sporcunun katıldığı yarışmanın final müsabakaları, Konyaaltı Beach Park 1. No’lu Plaj’da gerçekleştirildi. Yarışlar sonunda makaralı yay erkeklerde Kore’den Kim Jongho, kadınlarda ABD’den Andrea Marcos birinciliği kazandı. Makaralı yay erkek takımında Wild Reo, Anderson Steve, Deaton Bridger’in yer aldığı ABD, kadın takımlarda ise Lopez Sara, Usquiano Alejendra, Marcen Maja’nın yer aldığı Kolombiya birinci oldu. Makaralı karışık takımda ise Danimarkalı Jensen Tanja ile Hansen Spethan birinciliği elde etti.
 
Klasik yay erkeklerde Kore’den Lee Seungyeung, kadınlarda aynı ülkeden Choi Misun altın madalyanın sahibi oldu. Klasik yay erkek takımında Xing Yu, Gu Xuessong ve Wang Gang’ın yer aldığı Çin, kadın takımında da Kawanaka Kaori, Hayashi Yuki ile Nagamine Saori’nin yer aldığı Japonya altın madalya kazandı. Makaralı yay karışıkta ise Kore’den Choi Misun ile Kim Woojin altın madalyanın sahibi oldu.
 
Yarışlar sonunda düzenlenen törende dereceye giren ülke takımları ve sporcularına kupa verildi. 5 gün süren yarışlarda Kolombiyalı Sara Lopez de dünya rekoru kırdı. 15 sporcusuyla yarışmaya katılan Türkiye Okçuluk Milli Takımı ise madalya kazanamadı. Milli takımda kadın ve erkeklerde ikişer sporcu ise çeyrek finalde rakiplerine yenilerek yarışmaya veda etti. Dünya Kupası’nın, üçüncü ayağı Kolombiya, dördüncü ayağı Polonya’da düzenlenecek ve Eylülde Meksika’daki finallerle sona erecek.
Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2015, 18:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER