Derbi faturası: 47 Gözaltı, 36 Yaralı, 1 Ölü

Derbi sonrası çıkan olaylarda 47 kişi gözaltına alındı. 36 kişi yaralanırken, 9 polis otosu, 6 ambulans, 1 itfaiye aracı hasar gördü. Giresun’da bir kişi kutlamalarda hayatını kaybetti.

İstanbul’da derbi sonrası çıkan olaylarda gözaltına alınan 47 kişinin Asayiş Şube Müdürlüğü’ndeki işlemleri sürüyor. Olaylara katıldıkları tespit edilen 12 çocuğun da ailelerine teslim edildiği belirtildi.

Olaylar sırasında, 36 kişinin yaralandığı, 9 polis otosu, 6 ambulans, 1 itfaiye aracı, 13 reklam panosunun zarar gördüğü belirlendi. Gasp Büro Amirliği, Foto Film Şube Müdürlüğü, yayıncı kuruluşun ve stadın güvenlik kamera görüntülerini incelemek için özel ekip oluşturdu. Polis ayrıca civardaki işyerlerinin güvenlik kamera görüntülerini de toplamaya başladı.

Bu arada önceki gece Türkiye’nin birçok yerinde olaylar yaşandı. İzmit’te 17 kişi gözaltına alınırken, Kayseri’de 12 kişi yaralandı, 4 araç hasar gördü. Giresun’un Görele İlçesi’nde ise sokakta yapılan ve tabancaların da ateşlendiği kutlamalar sırasında başına mermi isabet eden 40 yaşındaki Kemal Aycı yaşamını yitirdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2012, 12:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER