Bursa da Kutladı!

Bursasporlu birçok taraftar, Ankara'da oynanan karşılaşmada Fenerbahçe'ye yenilerek Ziraat Türkiye Kupası'nı kaybetmelerine rağmen takımlarının final oynamasının başarısını kutladı. Bursa'da maç sonrası cadde ve sokaklara çıkan ve trafik akışını yavaşlatan taraftarlar, timsah yürüyüşü yapıp halay çekti. Fenerbahçe taraftarlarının ise kutlamalara çıkmaması dikkati çekti.

Bursa da Kutladı!

Ankara’da 19 Mayıs Stadyumu'nda Ziraat Türkiye Kupası'nı finalde Bursaspor'u yenen Fenerbahçe kazandı. Maçın bitiş düdüğü sonrası Bursasporlu bazı taraftarlar takımlarının final oynama başarısını sokaklara çıkarak kutladı. Polisin olağaüstü önlemler aldığı maç sonrası Bursaspor bayrakları açarak araçları ile tur atan taraftarlar, daha sonra şehrin en işlek caddeleri olan Altıparmak, Atatürk ve Fatih Sultan Mehmet Bulvarını kısa kısa süreliğine trafiğe kapatarak timsah yürüyüşü yaptı. Kent Meydanı’nda buluşan 300 kadar taraftar burada meşaleler yakarak Bursaspor ve Teknik Direktörleri Ertuğrul Sağlam lehine tezaruatta bulundular.

Spor Toto Süper Ligin son haftasında oynanan ve Galatasaray’ın şampiyon olduğu maç ardından Bursa’da olaylar çıkmıştı. Bursaspor fanatikleri, üzerlerinde Galatasaray ve Fenerbahçe forması olan gruplara taş ve sopalarla saldırmıştı. Geçtiğimiz Cumartesi gecesi yaşanan bu olaylardan sonra 29 yıl aradan sonra Ziraat Türkiye Kupasını kaldıran Fenerbahçe'nin taraftarları yaşanan bu olaylardan etkilenerek kutlama yapmadı.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2012, 09:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER