Buca Stadı'nda Oynamak İstiyor

Altay, 2015-16 sezonunda ilk kez mücadele edeceği Spor Toto 3’üncü Lig’de maçlarını oynayacağı stadı arıyor. Kiracısı olduğu Alsancak Stadı’nın depremde yıkılma riski taşıdığı için geçen sezon başlamadan kapatılmasıyla mali açıdan zor günler geçiren siyah beyazlılar, yeni sezon öncesi Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Tatlısu’dan yardım istedi.

Buca Stadı'nda Oynamak İstiyor
 
Yönetimin, Atatürk Stadı’na kira ücreti vermek yerine, Alsancak Stadı’nda olduğu gibi çevre ilçelerdeki statlardan birinin kullanım hakkını istediği öğrenildi. Ali Osman Tatlısu’nun siyah beyazlılara, 3’üncü Lig’de karşılaşmalarını oynayabilmeleri için Buca İlçe Stadı, Ulucak Stadı, Torbalı Stadı ve Menemen İlçe Stadı gibi alternatifler sunduğu ifade edildi. Yönetimin, Buca İlçe Stadı’nı uygun gördüğü öğrenildi. Altay, anlaşma sağlaması halinde hem kira ödemeyecek, hem de reklam gelirleri elde edecek.
 
YÖNETİMDEN SOLAR ENERJİ PROJESİ
 
Altay Başkanı Cihangir Marmara, Gaziemir Kutlu Aktaş Tesisleri’nde elektrik tasarrufu sağlanması için İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) Genel Sekreteri Murat Yılmazçoban’la bir araya geldi. Aylık elektrik faturası 100 bin TL’yi aşan siyah beyazlılarda Başkan Marmara, "Geliştirdiğimiz solar enerji projesi, binamızın üstünde güneş enerjisinden faydalanıp elektrik tüketimini minumuma indirmemizi sağlayacak. İZKA’dan kaynak desteğini istedik. Bu yıl olmasa bile önümüzdeki sene kaynak karşılamaya çalışacaklar" dedi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2015, 15:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER