'Bu Formanın Hayali İle Çalışmalılar'

19 yıllık Juventus kariyerini noktalayan Alessandro Del Piero, 10 numaralı formasının müzeye kaldırılmasını istemiyor. Efsanevi kaptan, 'Altyapıdan yetişen futbolcular bu formanın hayaliyle çalışmalılar' ifadelerini kullandı.

'Bu Formanın Hayali İle Çalışmalılar'

19 yıl boyunca top koşturduğu Juventus'a geçtiğimiz hafta sonu oynanan Atalanta karşılaşmasıyla veda eden Alessandro Del Piero, kulübün 10 numaralı formasını emekli etme planlarına karşı çıktı.

1993'ten bu yana formasını giydiği siyah-beyazlı kulübün taraftarına duygu dolu bir mektupla veda eden 37 yaşındaki efsane oyuncu, kendisinden desteği esirgemeyen herkese teşekkür etti. Kulübün formasını müzeye kaldırma fikrini doğru bulmadığını belirten Alessandro Del Piero, "Altyapıdaki genç futbolcular bir gün 10 numaralı formayı giyme hayaliyle çalışmalılar" ifadelerini kullandı.

Del Piero'nun takım arkadaşı Andrea Pirlo da 10 numaralı formanın emekli edilmemesi gerektiği görüşünde. Del Piero'nun Juventus için çok değerli bir oyuncu olduğunun altını çizen Pirlo, buna karşın ilerleyen yıllarda bir başka futbolcunun çıkıp Del Piero kadar unutulmaz bir oyuncu olabileceğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2012, 14:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER