Bogdan Tanjevic'e Büyük Onur

Bogdan Tanjevic, İtalyan basketbolu için büyük prestij taşıyan ve UniCredit Basket Roma tarafından verilen La Retina d'Oro ödülüne layık görüldü.

Bogdan Tanjevic'e Büyük Onur

Türkiye'de 2010 yılında gerçekleştirilen Dünya Basketbol Şampiyonası'nda A Milli Erkek Takımı'nın başında gümüş madalya kazanan ve şu an Erkek Milli Takımlar Teknik Koordinatörlüğü görevini yürüten Karadağlı antrenör Bogdan Tanjevic, İtalyan basketbolu için büyük prestij taşıyan ve UniCredit Basket Roma tarafından verilen La Retina d'Oro ödülüne layık görüldü.

Türkiye Basketbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, Tanjevic'in ödülünü, yarın Türkiye'ye gelecek olan UniCredit Basket Roma yetkililerinden alacağı bildirildi.

Tanjevic için Türkiye Basketbol Federasyonu merkez ofisinde ödül töreni düzenleneceği belirtildi.

1998 yılında kurulan ve basketbol sporunun eğitim değerini yükseltmek, basketbolun güçlenmesini ve etik değerlerine sahip çıkmayı amaçlayan UniCredit Basketbol, 2000 yılından beri her yıl basketbolun önde gelen isimlerine La Retina d'Oro ödülünü veriyor.

Ödülü alanlar arasında antrenörler Germano D'Arcangeli, Luciano Nunzi, Mario Draghi ve sporcular Thomas Rossetti, Andrea Bargnani gibi isimler bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2012, 17:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER