Bilardoda Kupa Türkiye'de Kaldı

Dünya Kupası 3 Bant Bilardo Şampiyonası’nın Türkiye ayağı olan 5’inci etap İstanbul’da son buldu. Kupayı Murat Naci Çoklu elde etti.

Bilardoda Kupa Türkiye'de Kaldı
Beşiktaş Belediyesi’nin ev sahipliğinde 20 ülkeden katılan 149 sporcu ile Akatlar İsov Dinçkök Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 12 Ekim’de başlayan turnuva bugün yapılan final müsabakaları ile son buldu. Çekişmeli geçen final müsabakasında Milli bilardocu Murat naci Çoklu rakibini 40-26 mağlup ederek kupanın Türkiye’de kalmasını sağladı.
 
Çoklu, kupa ve madalyasını Dünya Bilardo Birliği (UMB) Spor Direktörü ve Delagasyonu Faruk Barki’nin elinden aldı.
 
BİLARDO FEDERASYONU BAŞKANI ERCAN ’’KENDİ YAPTIRDIĞIMIZ KUPANIN TÜRKİYE’DE KALMASI BİZİ İNANILMAZ MUTLU ETTİ’’
Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan, şampiyonanın ardından yaptığı açıklamada, ’’Bir aydır bu organizasyon için uğraşıyoruz. Çok yoğun bir mesai harcadık ve pazartesiden beri organizasyonun güzel olması için uğraşıyoruz. Bugün de Murat Naci Çoklu şampiyon olunca sevincimi ikiye katlandı. Bütün yaptığımız röportajlarda şunu söyledim ’Bu kupanın burada kalması için elimizden geleni yapacağız. Bu kupa İnşallah Türkiye’de kalacak.’ Kendi yaptırdığımız kupanın Türkiye’de kalması bizi inanılmaz mutlu etti. Son 4 Uluslararası turnuvada 2 final 2 şampiyonluk, bu da Türk bilardosunun çok yol aldığını gösteriyor’’ ifadelerini kullandı.
 
MURAT NACİ ÇOKLU ’’PERFORMANSIMI MASAYA YANSITABİLDİM’’
Şampiyon olan Milli bilardocu Murat Naci Çoklu ise yaptığı açıklamada, ’’Yarı final çok zorluydu, rakibim Dick Jasper’di. Kağıt üzerinde benden daha iyi bir oyuncu. Çok stresli ve zorlu geçti.O da zorlandı ben de zorlandım. Kazandım mutluyum. Final de kolay oldu. İyi oynadım finali. Kendi performansımı masaya yansıtabildim, onun için de ayrıca mutluyum. Dolayısıyla gelen bütün insanların da keyif aldığını düşünüyorum. Umarım devamı da gelir’’ dedi.
Seyirci desteğinin kendisini çok mutlu ettiğini dile getiren Çoklu, ’’Ben seyirciyi arkamda hissedip oynayabiliyorum. Bazı sporculara baskı oluyor bu, benim için değil’’ şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2015, 18:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER