Beşiktaş Temize Çıktı

Yönetici Tamer Kıran, Avrupa’da oynamak için gerekli belgeleri hazırladıklarını vurgulayarak, 'Gelecek sezon Süper Lig ve Avrupa kupalarında yer almamızın önünde bir engel kalmadı' dedi.

Beşiktaş Temize Çıktı

Beşiktaş Kulübü UEFA’da temize çıktı. Siyah beyazlı kulübün başkanı Fikret Orman alacaklı olan Udinese, Atletico Madrid ve Schalke’ye verilecek bonservis ücretlerinin ödenmesi konusunda garanti belgesi alırken; bazı oyuncuların UEFA’dan avukatları aracılığı ile çekilen ihtarnameleri durduracak operasyonu tamamladı.

Dün geç saatlere kadar kulüpte mesai yapan yöneticiler Tamer Kıran, Ahmet Nur Çebi, Cem Bilge yoğun bir tempoda tüm oyuncularla tek tek konuşarak alacakları konusunda garanti verdi.

Siyah beyazlı kulübe yeni sezon için 15 gün süre veren UEFA’ya gerekli belgeleri hazırladıklarını vurgulayan Tamer Kıran şöyle konuştu: “Geçen sezonun borçları konusunda başkanımız Fikret Orman UEFA’ya kulübümüzün ekonomik yönden temiz olduğuna dair belgeyi kabul ettirdi. Şimdi sırada bu sezonun ekonomik olarak borçların kulüplere ve oyunculara ödenmesi konusunda mali tablosunu kabul etmesinde. UEFA’ya yeni sezonda lisans almak için yolladığımız tüm belgeleri hazırladık.

Çok zor dönemde göreve geldik. Sorunları yavaş yavaş çözeceğiz. UEFA yeni sezon için gerekli çalışmaları yaptı. Şu anda Beşiktaş Kulübü’nün yeni sezonda Avrupa Kupaları’na katılma ve Süper Lig’de mücadele etmesi için sorunlar çözüldü. Eğer borçları çözmeseydik yeni sezonda Avrupa kupalarına gidemeyecek ve Süper Lig’de oynayamayacaktık.”
 

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2012, 12:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER