Bakan Kılıç Talimat Verdi

İzmir'de geçtiğimiz ağustos ayında depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle kapatılan Alsancak Stadı'nda söküm çalışmaları başladı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü (GHSİM) elemanları, kapalı tribünün altında bulunan soyunma odalarındaki lavabo ve duşlar ile elektrik kabloları, aydınlatmalar ve tavan kaplamalarını sökmeye başladı. GHSİM'nin Örnekköy ve Atatürk Stadı'ndaki binalara taşınmasının ardından kalan eşyalar da boşaltılırken, tribünlerdeki koltukların önümüzdeki günlerde söküleceği bildirildi.
 
Bu arada stadın ön cephesindeki binayı, altyapı idari merkezi olarak kullanan Altay, sahanın bakımını sürdürüyor. Zeminin iyi durumda olduğu gözlenirken, söküm bittikten sonra yapılacak ihaleyle başlayacak yıkım çalışmaları sırasında zeminin branda ile kapatılacağı belirtildi.
 
BAKAN KILIÇ TALİMAT VERDİ
 
Yaklaşık 10 ay önce kapanan stat, uzun süre kaderine terkedildi. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, ocak ayında yaptığı incelemede tribünlerin yenilenerek stadın hizmete açılması talimatını verdi. O tarihten bu yana yıkım ve inşaat çalışmalarıyla ilgili adım atılmamıştı.
 
Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2015, 13:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER