Altay taraftarı Seçkin Boyunağa: Özgür Başkan'a ısınamadık

İzmir'in köklü kulüplerinden Altay'ın dün yarıda kalan olağanüstü genel kurulunda yaşanan olaylar, 108 yıllık siyah-beyazlı kulübün tarihine gölge düşürdü.

Altay taraftarı Seçkin Boyunağa: Özgür Başkan'a ısınamadık

ÇİĞDEM ÖZEN / BEN HABER

Başkanlık görevinden istifa eden Özgür Ekmekçioğlu ve yönetiminin ibra edilip edilmemesi konusunda başlayan tartışmaların kavgaya dönüşmesiyle kongre salonunda yumruklar havada uçuşurken, İzmir temsilcisi ekranlara yansıyan çirkin görüntülerle ülke gündemine oturdu.

Altay taraftarı Seçkin Boyunağa, dünkü kongrede yaşananları Ben Haber için değerlendirdi.

Seçkin Boyunağa, Özgür Ekmekçioğlu'nun ilk günden itibaren taraftarla bir türlü arası ısınamadığını söyledi. Boyunağa, "Taraftara hep tepeden baktı, bizlerle bir olamadı ve tavır bütünlüğü sergileyemedi. Maalesef Altay camiasının alışkın olmadığı bir durum
yaşadık. Genç, emekçi taraftar kardeşimiz 400 milyonluk borcun ibra edilmemesi yönünde görüşünü kürsüde söyledi. Fakat bizim yıllardır söylediğimiz ve büyüklerimizin dikkate almadığı Altaylı olmayan ve kişisel menfaatler için kulübe üye, delege yapılanların genç kardeşimize saldırdığını görüyoruz. Daha sonra saldıran kişinin, Göztepeli olduğunu ve Özgür Başkan'ın şirketinde çalıştığını öğrendik. Durum yargıya taşındı." dedi.

"TARAFTAR OLARAK DAVA AÇACAĞIZ"

Altay taraftarı Seçkin Boyunağa, dünkü arbedede tartaklanan kişiyle görüştüğünü ve yalnız bırakıldığını ifade etti. Boyunağa, "Kendisi gece boyunca karakolda kaldı ve bir kişi arayıp sormadı. Maalesef kulüp sahipsizleştiriliyor. Altay Kulübü resmen asimile ediliyor. Özgür Başkan, sırf kendisinin reklamını yapmak için köyünden, kendi şehrinden getirdiği insanları kulübe entegre edip, hatalarını kulübe maletmeye çalışıyor. Taraftar olarak bu durumun daha da kötüye gideceğini düşünüyorum. Çünkü genç kardeşlerimiz küsmeye başladı. Olayın hukuki boyutuyla konuşmak istemiyorum. Çünkü taraftarın da Özgür Ekmekçioğlu'na karşı bir dava açmasını bekliyoruz." dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2022, 15:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER