Altay taraftarı'ndan Lis'e “Ahtapot” lakabı

ALTAY taraftarı, Süper Lig’in en fazla kurtarış yapan kalecisi Mateusz Lis’e “Ahtapot” lakabını taktı.

Altay taraftarı'ndan Lis'e “Ahtapot” lakabı

Altay TV’ye konuk olan Polonyalı kaleci, bu lakaptan çok memnun olduğunu belirterek, “Büyük Altay’ın bir paçası olmak çok güzel bir duygu. Sahada elimden gelenin en iyisini yapıyorum ve arkadaşlarımı teşvik ediyorum. Polonya’dan İzmir’e gelerek kariyerim için çok büyük bir adım attım ve buradaki ilk hedefim her zaman en iyiyi vererek takımımızı sezon sonunda hedefine ulaştırmak” dedi.

Kendisine Leiga Varşova’nın kalecisi Artur Boruc’u örnek aldığını vurgulayan Lis, “Saha içi ve dışında he zaman örnek bir kaleci olan Boruc, şu anda 42 yaşında ve halen efsane şekilde yoluna devam ediyor” diye konuştu. Altay taraftarına verdiği destek için teşekkür eden Polonyalı file bekçisi, “Gaziantep FK maçı sonrasında yaşadığım tabloyu hayatım boyunca unutamayacağım. Polonya’da da böyle çılgıncasına seven taraftar grupları var ancak Altay taraftarı bambaşka” yorumu yaptı. 

Taraftarın futbolda çok önemli bir yere sahip olduğunun da altını çizen Lis, “Pandemi döneminde bomboş statlarda maç oynamanın ne kadar kötü olduğunu hep birlikte yaşadık. Artık o günler geride kaldı. 12 yaş altı taraftarımız da tribündeki yerini alacak. Son dört maçta yakaladığımız çıkışı devam ettirerek Büyük Altay’ı hedeflediği yere taşıyacağız. Biz çok çalışma ve her zaman istekli olma sözü veriyoruz. Taraftarımızın da her zaman arkamızda olduğunu biliyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER