Akhisarspor 1. lig’de misafir

Spor Toto 1. Lig’de yola teknik direktör Mehmet Altıparmak’la çıkacak Akhisarspor Süper Lig’e dönmekte kararlı. Altıparmak, “Tek amaç şampiyonluk” dedi

Akhisarspor 1. lig’de misafir

Süper Lig'e veda edip 7 sezon sonra 1. Lig'e dönen Akhisarspor'un çiçeği burnunda teknik direktörü Mehmet Altıparmak camiaya önemli mesajlar verdi. Son iki sezonda BŞB Erzurumspor ve Gazişehir Gaziantep'i playoff'tan Süper Lig'e çıkarmayı başaran deneyimli teknik adam, "Geride kalan sezonda yaşadığımız travmayı atlatmamız lazım. Küme düşecek bir kadromuz yoktu ama bunu artık unutmalıyız. Akhisarspor 1. Lig'de misafir takım olacak. Layık olduğumuz Süper Lig'e döneceğiz. Taraftarımız rahat olsun, çok güzel bir taktım yapacağız. Tek amaç var, şampiyonluk" dedi.

TRANSFER HAREKATI

Transfer çalışmaları hakkında da bilgilendirmede bulunan Altıparmak, "Özellikle mevcut kadromuzda bizimle birlikte hareket edecek, hedefe kilitlenecek oyuncularla yola devam edeceğiz. Elbette bu oyuncular şartlarımızı kabul edecek. Süper Lig ile 1'inci Lig arasında bir fiyat farkı var. Kalan oyuncu grubumuzu yanına monte edeceğimiz isimler olacak. Bizim futbolcu portföyümüz oldukça geniş. Takımı dengede tutacağız" diye konuştu.

'BİZİ İSTEMEYEN AYRILABİLİR'

Akhisarspor teknik patronu Mehmet Altıparmak, "Hedeflerimiz örtüştüğü için Akhisarspordayım" dedi.
Altıparmak, "Hedef Süper Lig. Yönetimle ortak noktada buluştuk. Şimdi el ele vererek sezon sonu arzu ettiğimiz şampiyonluğa yürüyeceğiz. Akhisarspor'un küme düşmesi sonrasında hala bizimle beraber yürüyecek olan oyuncu varsa her oyuncuya kapımız açık. Eğer bizi istemeyen futbolcu varsa ayrılabilir. Bizim bir sistemimiz olacak herkesin bu sisteme uyması lazım. Gerekli takviyeler yapılacak. Bizimle çalışmak istemeyen hiçbir oyuncu ile devam etmeyeceğiz. Ben iki senedir beraber şampiyon olduğumuz ekibimle devam ediyorum" dedi.

'HİZMETE DEVAM'

Akhisarspor Başkan Hüseyin Eryüksel, kongre sonrası ilk kez konuştu. Eryüksel, "3 yıl daha beraberiz. 3 yeni arkadaşımızla beraber şehrimize takımımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu sene tekrar hakkımız olan yere dönmeyi arzu ediyoruz. Hocamızla anlaştık onlar bu işi bilen insanlar inşallah Allah mahcup etmez. Biliyorsunuz Belediye ile ufak sıkıntılar yaşadık onlar da zamanla düzeldi. Şu anda hem Besim Dutlulu başkanımın hem de bizim arzu ettiğimiz noktaya geldik. Buradan sonrada el birliğiyle bu memlekete hizmet etmeye devam edeceğiz. Bizler el ele verip hizmetlerimizi sürdüreceğiz. Spor alanında başarılı olmaya devam edeceğiz" dedi.

TOPBAŞI 3 TEMMUZ'DA

Akhisarspor Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak, kamp programını açıkladı. 3 Temmuz'da Yılmaz Atabarut Tesisleri'nde topbaşı yapacaklarını bildiren Altıparmak, "1 hafta kendi tesislerimizde çalışacağız. Sağlık kontrolleri yapılacak. Ardından 10-22 Temmuz arası Erzurum'da kampa gireceğiz. Temmuz'un 25'inde ise Kızılcahamam'da çalışıp, Galatasaray'la oynayacağımız Süper Kupa finaliyle sezona başlayacağız" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER