Akgül Dünyanın Zirvesinde

Milli Güreşçi Taha Akgül, FILA tarafından dünyanın en iyi güreşçisi seçildi.

Akgül Dünyanın Zirvesinde
 
Türk güreşinin parlayan yıldızı milli sporcu Taha Akgül, Uluslararası Güreş Federasyonu (FILA) tarafından Serbest Stil 125 Kg’da Dünya’nın en iyi güreşçisi seçildi.
 
FILA, son yıllarda yakaladıkları çıkış ve kazandıkları madalyaları baz alarak belirlediği "En İyi Güreşçiler" ödülüne Dünya Şampiyonu Milli Güreşçi Rıza Kayaalp’ten sonra bir Türk güreşçiyi daha layık gördü.
 
Serbest stilde son 3 senenin Avrupa Şampiyonluğunu elde ederek kırılması zor bir rekorun altına imza atan Milli Güreşçi Taha Akgül, Dünya arenasında ilk sıraya oturarak ne kadar başarılı ve iyi bir sporcu olduğunu bir kez daha ispat etti.
 
Finlandiya’da organize edilen Büyükler Avrupa Güreş Şampiyonası’nda rakiplerine puan vermeden üst üste 3. kez altın madalyaya uzanan milli sporcu Taha Akgül, en büyük güreş otoritesi olan FILA’nın tescili ile dünyanın en iyisi olarak Türk milletinin göğsünü kabarttı.
 
AVRUPA ŞAMPİYONU AKGÜL: "ÇOK ÇALIŞARAK ZİRVEDEN İNMEYECEĞİM"
 
Uluslararası Güreş Federasyonu tarafından Serbest Stil 125 Kg’da zirveye çıkarılan milli güreşçi Taha Akgül, bu başarının kendisi için gurur ve mutluluk verici olduğunu belirterek, "Öncelikle bana bu yolda destek olan Federasyon Başkanımız Hamza Yerlikaya ile antrenörlerim ve aileme çok teşekkür ediyorum. Milli mayo ile mindere her çıktığımda şanlı bayrağımızı dalgalandırmak için ter döküyorum. Zirveye oturmak zor ama oradan düşmek çok kolaydır. Çok çalışarak zirveden inmeyeceğim ve uzun yıllar boyunca uluslararası arenada ülkemi en iyi şekilde temsil edeceğim. Bu başarımı Dünya ve Olimpiyat Şampiyonlukları ile taçlandıracağım." ifadelerini kullandı.
 
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, Dünya Klasmanı’nda Rıza Kayaalp ile birlikte zirvede yerini alan milli güreşçi Taha Akgül’ü tebrik ederek kendisinden daha büyük başarılar beklediğini dile getirdi.
Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2014, 12:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER