100'üncü Yıl Anıtı 9 Eylül'de Açılacak

Altay’ın 100’üncü kuruluş yıldönümünün anısına yaptırılan 100’üncü Yıl Anıtı’nın 9 Eylül 2015’te açılacağı açıklandı. Yüksek Divan Kurulu Başkanı Erdoğan Tözge’nin geçtiğimiz hafta Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş ile Alsancak’ta anıtın dikileceği Dominik Caddesi’nde incelemede bulunduğu bildirildi. Yaklaşık 1.5 ton ağırlığındaki anıt, ünlü heykeltraşlar Zafer Dağdeviren, Derya Ersoy ve Ali Yaldır tarafından yapılıyor.

100'üncü Yıl Anıtı 9 Eylül'de Açılacak
 
Erdoğan Tözge, 100’üncü Yıl Anıtı’nın, ışıklı profili ile caddeye büyük değer kazandıracağını ifade ederek, "Bu anıt, içinde bulunduğumuz şu kritik dönemde camiamızın karizmatik ve tarihsel büyüklüğünü ifade edip, tüm Altaylılara moral olacak" dedi. Erdoğan Tözge, ayrıca İmar Planı’nda Altay Meydanı olarak görünen Sevinç Pastanesi önündeki refüj üzerindeki direğe logolu, ışıklı Altay Meydanı levhası konulacağını söyledi.
 
KURTULUŞ TESTİ
 
Altay’da Cihangir Marmara başkanlığındaki yönetim, perşembe gününe kadar alacakları yatırılmadığı taktirde serbest kalacak Mikail ve kaleci Burak için camiaya çağrı yaptı. Şeffaf ve çoğulcu bir yönetim anlayışı benimsediklerini söyleyen Marmara, "Mikail’in 41 bin TL’lik alacağını yönetim olarak biz yatıracağız. Burak’a ödenmesi gereken 50 bin TL için camiadan destek bekliyoruz. Desteğin küçüğü büyüğü önemli değil. Bu organizasyon, Altay’ın kurtuluş mücadelesinde camianın kendisini test etmesini sağlayacak" dedi. Katkı koymak isteyenlerin kredi kartı ya da nakit olarak ödeme yapabilecekleri açıklandı.
 
Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2015, 14:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER