'Zerre Kadar Haysiyet Varsa Davetime Uyar'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Iğdır'da konuştu.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:
 
Klozetler altın kaplamaymış. Dün akşam TRT’de canlı yayındaydım, oradan hodri meydan dedim. Ve bu sabah da genel sekreterim kanalıyla yazılı olarak kendisine bildiride bulundum ve cumhurbaşkanlığı külliyesine davet ettik. Gel bütün tuvaletleri gez. Bakalım bir tane altın kaplama klozet bulabilecek misin? Eğer bulursan ben cumhurbaşkanlığı makamından çekileceğim. Ama bulamazsam şu CHP’nin başına bela olmaktan çekilecek misin? Eğer zerre kadar kişilik varsa, haysiyet varsa bu yazılı davetime uyar gelir orayı gezer.
 
Aksi takdirde söyleyeceğim başka şeyler var. şimdi onlara girmiyorum. Bunların kılavuzu karga. Şu hale bak. Günlerdir söylediği laf bu, altın klozet. Yahu bir siyasetçi bir partinin genel başkanı olduğunu iddia eden kişi bu tür yalan yanlış şeyler söyler mi ya? Biz geldiğimizden beri bardak çanakla uğraşıyor. Geldiğimizden beri ne bardak aldık ne çanak aldık. Ama iftira atacak ya, tutmasa iz bırakır. Mantık bu. Hepsi aynı.
 
Pensilvanya ile Kandil’in ülkenin ve milletin hayrna bir mesleede bir araya gelmesi mümkün mü? Ama bak şimdi geldiler. Niye? Çünkü 99’da bunların hocaefendisi var ya kaçtı gitti bu ülkede. Amerika’ya kaçtı gitti. Sen hocaefendi değil misin Mekke medine’ye gitseydin ya. Şimdi küçük imamlar da kaçıyor. Niye? Dedik  ya inlerine gireceğiz. Evet şu anda inlerine girdik.
 
HDP'nin eş genel başkanını eline saz tutuşturarak Bar sanatçısı havasında pazarlıyorlar. Bir eline saz veriyorlar, bir eline mikrofon. Bunları da artık görmeye başladık. Böylece palazlamaya çalışıyorlar. Söylüyorum bugüne kadar Kürt kardeşlerimin tarihi kültürü inancı için tek söz çıkmamış olanların barajı geçmesi için istanbul'daki elitler seferber olmuş durumda.
 
Açık net söylüyorum, bunlar kandan besleniyor kandan. Yaptıkları iş bu arkalarında teörr örgütü olmasa bu oyları almaları mümkün değil. Hep tehdit...
 
Çok enteresan şurada bir grup, afedersiniz edebim müsade etmiyor sırtlarını dönerek işaret yapıyorlar. Ya sizde zerre kadar nezaket haysiyet varsa, zerre kadar kabiliyetiniz varsa siyasette yer parlamentodur. Orada konuşursunuz, meydanlarda konuşursunuz. Bu tür afedersiniz ahlaki olmayan yöntemlerle bir yere varamazsınız.
 
Bunlara zerdüştlük eğitimi veriyor. Nerede dağda veriyorlar. Dağdakilerin islamla alakası yok. Ateizm, Marksizm bunların çıkış yolu. böyle bir noktanın içindeler. Ve inanıyorum ki ülkemde benim dindar kürt kardeşlerim bu oyunu bozacak. Çünkü biz Diyanet'i kaldıracağız diyor. 
 
"Diyanet İşleri Başkanı 1 trilyonluk Mercedes'e biniyor" Biz bu Mercedes’i yoksullar için kullanacağız. Soruşturdum, kaç para. Dediler ki 320 -330 bin lira. Böyle bir mercedes. O ara biz yurtdışı seyahat yaptık.
 
Afedersiniz çocuklarının altında yarış arabaları var. Kendileri Mercedes'e biniyor Audi'ye biniyor.
 
Bu makama her şey layık. Şu an Papa, Alitalia havayollarının tahsis ettiği uçakla seyahat eder. Tarifeli uçakla değil. Bizim diyanet işleri başkanımız niye buna layık olmasın? Ben de kullandığım zırhlı mercedes'lerden bir tanesini diyanet işleri başkanımıza tahsis ettim. Ayrıca uçak havuzumuzdan da bir tane herhangi bir yurt dışı seyahati yapacağı zaman diyanet işleri başkanımız o uçaktan istifade edebilecek.
 
Bizim dinimizin temsil makamında bulunan bir zata kalkıp da bu tür eleştiriler yapılmaz. Bahçeli ne diyor? Ya istifa et ya mercedes’i iade et. Neden? Beyefendinin eseri antika, eski araçlar kullanırmış. İnanın şu an o araçları bu fiyata alamazsın. Sanki mensuplarının arasında mercedes'e binen yok.
 
HSYK’nın bir haberini okudum. Ne dedi HSYK? Artık yargıda da başörtü kullanılmasında bir engel bulunmamaktadır. Daha dün sırf Kürtçe türkü okuyacağım dediği için ahmet kaya’yı linçe tutanlar bugün birden bire eş başkan sevdalısı oldular.
 
Şimdi var güçleri ile bölücü örgütün partisinin barajı aşması için çaba sarf ediyorlar. Neymiş bu parti barajı geçemezse kaos olurmuş, erken seçi olurmuş. Bu MHP değil mi bizi IMF’ye borçlu kılan iktidarın ortağı.  Bahçeli senin döneminde 25 banka iflas etti.
 
Tüm muhalefete sesleniyorum. Masamın üzerini şu fatura geldi. Memurdan işçiden kesilen para 15 katrilyondu.   Bu borçları biz ödedik. Hala kalkmışlar memuru şunu vereceğim bunu vereceğim. Dürüst olun siz maaş ödeyemediniz maaş. CHP, SHP, yavrusu DSP.  Zorunlu tasarrufla işçinin maaşından kestiniz.
 
Ben MHP’ye gönül veren, CHP’ye gönül veren, HDP’ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum. 7 Haziran bu ülke tarihinde milat olacaktır. Ben milletin tarafındayım., Doğruyu söylemek zorundayım. 12 yılda 79 yılda yapılanlardan kat be kat fazlasıyla hizmet verdik.
 
Çözüm sürece bölücü örgütü ve onun güdümündeki partiye rağmen buraya geldi. Ne yaparsa yapsınlar eninde sonunda sandık muzaffer çıkacaktır. Her fırsatta milletini kaosla savaşla tehdit ediyorlar. Aras Nehri’nin üzerindeki Boraltan Köprüsü’nde Sovyet askerlerine teslim edilen soydaşlarımız orada kurşuna dizilmişti. Biz bu millete asla Boraltan utancı yaşatmadık yaşatmayacağız.
 
Vatanımızda operasyon düşünenler avucunu yalarlar. Karşılarında bizi, ordumuzu güvenlik güçlerini hepsinde öte milletimizi bulurlar.
 
7 Haziran ülkemiz Iğdır’ımız için hayırlara vesile olsun.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2015, 15:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER