'Zam Talebi Analarının Ak Sütü Gibi Helaldir'

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Hükümet ile memur sendikaları arasında süren toplu görüşmelere ilişkin, 'Memurların talepleri, istediği zamlar, analarının ak sütü gibi helal taleplerdir' dedi.

'Zam Talebi Analarının Ak Sütü Gibi Helaldir'

Vural, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dün partisinin grup toplantısında, her şeyden bahsettiğini ama kamu çalışanlarıyla ilgili hükümetin 3+3'lük zam teklifini konuşmadığını söyledi.
 
Memurlara ''Yunanistan'ın durumuna düşeriz'' ya da ''yerinize çalışacak kişiler var'' denilip tehditlerde bulunulduğunu savunan Vural, ''Bu, ölümü gösterip sıtmaya razı etmek'' dedi.
 
Vural, bir süre sonra da ''Sayın Başbakan'ın talimatıyla'' 3+3'ten yüksek bir rakam verileceğini de iddia ederek, Türkiye kötüye giderse sorumlusunun memurlar olacağının söylendiğini öne sürdü.
 
''Başbakan vatandaşa istikrarlı sürünmeyi tavsiye ediyor. Vatandaşa sürünme, yandaşa dağıtma'' diyen Vural, ''Memurların talepleri, istediği zamlar, analarının ak sütü gibi helal taleplerdir'' ifadesini kullandı.
 
Vural, Başbakan Erdoğan'ın, Yunanistan'ı gösterdiğini ancak Erdoğan'ın eski İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi ve eski Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu gibi olacağını iddia etti.
 
Vural, 3+3 zam teklifinin ortalama 48 liraya denk geldiğini dile getirerek, Başbakan Erdoğan'ın tavsiyesiyle kurulacak 6 kişilik bir ailede, memura günlük bir simit, bir çay düştüğünü anlattı.
 
Getirdiği simidi parçalayan Vural, kişi başına simitten bir parça düşeceğini, bu gidişle bir bardak çayın da aile arasında kaşıkla paylaştırılacağını söyledi. Vural, ''Bu zam, memur ailelerine günde bir simit ve bir çay zammıdır'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2012, 09:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER