Yumurtalı Saldırıya 5 Gözaltı

Konferans vermek için Biga'ya gelen TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Kuzu'ya yumurta atan öğrenci ile 4 kişi gözaltına alındı.

Yumurtalı Saldırıya 5 Gözaltı

Konferans vermek için Çanakkale'nin Biga ilçesine gelen TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Burhan Kuzu'ya yumurta atan öğrenci ile 4 kişi gözaltına alındı.
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'ne (ÇOMÜ) bağlı Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Didem Yaman Konferans Salonu'nda konferans veren Kuzu'ya konuşması sırasında yumurta atan C.A. ile pankart açarak slogan atan E.R, H.A, B.H. ve E.Z'nin jandarma tarafından gözaltına alındığı öğrenildi. Jandarma yetkilileri, 5 öğrencinin sorgusunun sürdürüldüğünü bildirdi.
Prof. Dr. Burhan Kuzu, Didem Yaman Konferans Salonu'nda ''Türkiye'nin dünya sorunları ve yeni anayasa'' konulu konferans verdiği sırada bir öğrencinin attığı yumurta kürsüye ulaşmadan yere düşmüş, Biga Belediye Başkanı Mehmet Özkan ile AK Parti Kadın Kolları İlçe Başkanı Şengül Emre'nin üzerine yumurta parçaları sıçramıştı. Yumurta atıldığı sırada bazı öğrenciler pankart açarak slogan atmıştı. Öğrenciler, özel güvenlik görevlileri ve jandarmanın müdahalesiyle dışarı çıkarılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2012, 18:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER