Yüksekdağ: Bize Zulmü Dayatanlar 7 Haziran'dan Sonra Karalar Bağlayacak

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Hakkari’de düzenlenen mitingte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Partiye yüklendi. Yüksekdağ, "Halkımız zafere ulaşsın istemiyorlar. Onlar karanlığın bekçileri. Sizler ve bizler de aydınlığın nöbetçileriyiz ve fedaileriyiz. Bunu unutmasınlar. İşte bu karanlıktan, halkımızın sevincinden anlamayanlar, büyük insanlığın ayağa kalkışından korkuya kapılanlar, her yerde, dört bir yanda insanlığımıza saldırıyorlar. İnsanlığın karanlığa gömülmesini ist...

Yüksekdağ: Bize Zulmü Dayatanlar 7 Haziran'dan Sonra Karalar Bağlayacak
Şırnak’dan Hakkari’ye gelen Yüksekdağ, Çukurca ilçesine bağlı Çığlı köyünde öğlen yemeğine katıldıktan sonra Hakkari’ye geldi. Yüksekdağ, kent merkezine 15 kilometre uzaklıkta Hakkari Belediye Başkanı Dilek Hatipoğlu, HDP ve DBP Yöneticileri tarafından karşılandı. Yüksekdağ, daha sonra da partisinin Merzan Mahallesi’nde düzenlediği mitinge katıldı. Zaferin kıyısına gelen ve direnen bütün halklarla gurur duyduklarını belirten Yüksekdağ, nice zulümlerin cenderesinden gelip geçen Hakkari halkıyla gurur duyduklarını söyledi. Yüksekdağ, bugün zaferin eşiğinde olduklarını belirterek şöyle konuştu:
 
"Bize zulmü, haksızlığı, baskıyı, zorbalığı dayatanlar 7 Haziran’dan sonra karalar bağlayacak. Bizler 7 Haziran’dan sonra halkımızın, halklarımızın zaferini ilan edeceğiz. Zeferimiz şimdiden kutlu olsun Colemeg (Hakkari). Siz böyle bir sevinci ne kadar da hakketiniz. Hakkari halkı, geleceğin ve bugünün en güzeline layık. İşte layık olduğunuz o güzel geleceği 7 Haziran’dan sonra hep beraber kutlayacağız. Bizilerin bu sevincini, bu coşkusunu hazmedemeyenler var. Bugün insanlığa sahip çıkanlara saldırıyorlar."
 
YİNE BÖLGEDE KARANLIK GÜÇLERİ HAREKETE GEÇİRDİLER
 
Bingöl’de parti aracı şoförü Hamdullah Öge’nin karanlığın bekçilerinin kurşunlarıyla öldürüldüğünü belirten Yüksekdağ, "Halkımıza demokrasiyi çok görenler yine bölgede kararlık güçleri harekete geçirdiler. Yine Türkiye’yi eski karanlık dönemine döndürmek istiyorlar" dedi.
 
ÖNCE KAN VE ŞİDDETİN HESABINI VERSİNLER
 
Yüksekdağ, AKP hükümeti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iktidarını vermemek için, iktidarını kaptırmamak için her türlü insanlık dışı saldırıyı halka reva gördüğünü söyledi. Yüksekdağ, böyle bir siyasetin olamayacağını belirten Yüksekdağ, "Böyle siyaset yapılmaz. Zorla, kanla, tehditle, şiddetle siyaset yapılmaz. Bunu bize söyleyenle önce kendilerine bakıp kendilerini görsünler. Cumhurbaşkanı bize şiddete sığınarak, yaslanarak siyaset yapmayın derken, Allah rızası için arada bir aynaya bak, kendine bak. Sen değil misin Roboski’de katliam emrini veren. Sen değil misin bir gün önce Bingöl’e gittikten sonra Bingöl’de bir cenazenin çıkmasına sebep olan, sen değil misin her gün, halkımızın evlatlarının cenazesini sırtında taşınmasına, kara toprağa verilmesine sebep olan. Her gün Kobani’den, Şengal’den bu topraklara şehit cenazesi geliyor. Gencecik evlatlarını Hakkari halkı toprağa veriyor. Sen değil misin bu ölümlere sebep olan. Sadece bir ayda Hakkari’ye Kobani’den hani şu Cumhurbaşakının, AKP hükümetinin IŞİD çetelerini desteklediği TIR’larla silahlarla beslediği yerden 14 cenaze geldi bu topraklara. Siz önce bu kan ve şiddet siyasetinin hesabını verin. Yalanlarla, kara iftiralarla bu iktidarda kalmayacaksınız. Hadi Cumhurbaşkanı ve Başbakan demişlerdi ya, biz bu yola çıkarken kefenimizi giyip yola çıktık. Hala da diyorlar utanmadan, sıkılmadan. Baskı altında olan biz, ölen, öldürülen biz, her gün tehdit edilen biz. Onlar kefen siyasetini yapıyorlar" diye konuştu.
 
ONLAR İNSALARI DİRİ DİRİ YAKMAYI BİLİRLER’
 
Erzurum’da HDP’ye yönelik saldırılara da değinen Yüksekdağ, polislerin arkasında sığınarak HDP’nin araçlarını yakıp saldıranları korkaklıkla suçladı. Yüksekdağ, "Dün Erruzum’da ırkçı, faşist sürülerini üzerimize sürdüler. Yine bir kardeşimizi diri diri yaktılar. Onlar diri diri yakmayı iyi bilirler. Hani diyorlar ya. Onlar konuşur AKP yapar. Bu söz yalan. Bu sözün doğrusu ne biliyormusunuz. Biz konuşuruz, demokratik siyaset yaparız AKP yakar. AKP diri diri insan yakar. Dün bütün Türkiye bunların nasıl gözlerinin döndüğünü, nasıl gözlerinin karardığını iktadarı kaybebetmemek için, dün bizim arkadaşlarımızı diri diri yakanlar, yarın öbür gün bütün Türkiye’yi de gözlerini kırpmadan yakarlar. Biz diyoruz ki Türkiye halkları da yakılmadan 7 Haziran seçimlerinde HDP’ye destek verip bunlara bir ders verin" dedi.
Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2015, 19:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER