'Yokuşu Tırmanmak Zor Düşmek Çok Kolay'

Çeşme’de sivil toplum kuruluşları temsilcileri, muhtarlar ve işadamlarıyla buluşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Adayı Nükhet Hotar, 12 yıllık istikrarın devamı ve ülkenin geleceği için 7 Haziran seçimlerinin önemini vurguladı.

'Yokuşu Tırmanmak Zor Düşmek Çok Kolay'
Seçim çalışmalarına devam eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hotar Çeşme’de Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, muhtarlar ve iş adamlarıyla bir araya gelerek sorunları ve taleplerini dinledi. Öte yandan buluşmada söz alan Çeşme Turistik Otelciler Birliği Başkanı Veysi Öncel yaptığı konuşmada Hotar’a bugüne kadar Çeşme’ye yapılan hizmetlerde ve Çeşmenin Turizm alanında gelişmesine yönelik geliştirilen projelere desteğinden dolayı teşekkür etti.
 
Hizmetlerimizden gurur duyuyoruz
 
Önümüzdeki Genel Seçimlere ideolojik olarak bakılmaması gerektiği bir seçim olduğunu belirten Hotar, “7 Haziran günü Türkiye’nin kaderi oylanacak. Türkiye’nin 12 yılda AK Parti Hükumetiyle elde ettiği kazanımları başka partiler iktidar olsaydı her birini ayrı ayrı devrim niteliğinde değerlendirirlerdi. Ancak bizler halkımızın teveccühüyle onların verdikleri oylara layık olma kaygısını taşıdığımız için devrim niteliğinde çok fazla sayıda hizmet ettik, faaliyet yaptık. Bunlardan gurur duyuyoruz ve devam ettirmek istiyoruz. Türkiye’de 78 milyona eşit hizmet ettirmek anlamında bugüne kadar faaliyetlerimizi devam ettirdik” diye konuştu.
 
12 yıl önceki gazete manşetlerine bakalım
 
AK Parti’nin 12 yıllık iktidar döneminde yapmış olduğu hizmet ve faaliyetlerin Türkiye’nin gelişmesi ve değişimini sağladığını vurgulayan Hotar, “Örneğin çevre ile ilgili uluslararası anlaşmalara ilk imza atan biziz. Bizden daha büyük ülkeler bu konunun çok maliyetli olmasından dolayı düzenlemelere zaman zaman imza atamıyorlar. Yüzde 50’den fazla ülke ile vizeleri kaldırdık. Bunlar karşılıklı güvene dayanır. G 20’nin, Güvenlik Konseyinin temsilini hiçbir ülke hatır için Türkiye’ye vermez. Dünyanın tüm liderleri Türkiye’ye geliyorlar. 12 yıl öncesinde İzmir’e bir bakanın gelişi günlerce gazetelerde manşet olurdu. IMF bize görüşmek için randevu verdi diye gazete manşetleri var” dedi.
 
Yokuşu tırmanmak zor düşmek çok kolay
 
Ülkemizin akıllara gelecek her aşmada gelişme kaydettiğine dikkat çeken Hotar şöyle devam etti, “Bu seçimde her partiden olan kardeşlerime sesleniyorum. Bu seçim kazanımların tavan yapacağı bir noktanın seçimi. Yokuşu tırmanmak çok zor, düşmek çok kolay. Koalisyon geldiğinde ekonomik dengeler sarsıldığında bu bol keseden vaatler gerçekleştirilmeye çalışıldığında ki bunları AK Parti 12 yıldır yapıyor. Bizim amacımız çocuklarımızın geleceğini güvence altına almak. Hepimizin kaygısı çocuklarımızın özgür ve gelişmiş bir ülkede yaşaması. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım diyerek gittiği her ülkede saygı görsün istiyoruz.”
 
Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2015, 11:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER