'Yeni Türkiye'nin Kuruluşuna Bir Tuğla Koyun'

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas’ın merkeze bağlı Hanlı köyünde yaptığı seçim konuşmasında, "Yeni Türkiye’nin inşasına sizlerin de birer tuğla koymanızı istiyorum. Sizler birer tuğla koyarsanız inşallah evlatlarımıza daha güçlü bir Türkiye’yi emanet ederiz" dedi. 

'Yeni Türkiye'nin Kuruluşuna Bir Tuğla Koyun'
Bakan Yılmaz, seçim çalışmaları kapsamında Sıcak Çermik Kaplıcaları Mesire Alanı’nda piknik yapan vatandaşları ziyaret etti. Bakan Yılmaz, vatandaşlarla sohbet ederek seçimde desteklerini istedi. Bakan Yılmaz daha sonra partilileri ile birlikte merkeze bağlı Kavakdere, Gözmen ve Hanlı köylerini ziyaret ederek seçimde destek istedi. Bakan Yılmaz, Hanlı köyü muhtarlığı önünde halka seslenerek, "Bu seçimde milletvekilleri için oy kullanmayacaksınız. Bu seçimde siz kendiniz için oy kullanacaksınız. Tercihiz aynı zamanda sizin tercihiniz, nasıl bir Türkiye’de yaşamak istediğinize karar vereceksiniz. Evlatlarınıza nasıl bir Türkiye bırakmak istiyorsanız ona karar vereceksiniz" dedi.
 
Bakan Yılmaz daha sonra iktidarları döneminde yapılan hizmetleri anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Eski Türkiye borçlu, yardım alan, yatırımların bitmediği, okullardan kitapların olmadığı, tabletlerin verilmediği, bölünmüş yolların olmadığı, havaalanlarının olmadığı, hızlı trenlerin olmadığı, ilaç kuyruklarında beklediğiniz, hastane kuyruklarında beklediğiniz Türkiye. Yeni Türkiye eşi ölmüş hanım kardeşlerimize aylık bağlayan, askere gitmiş Mehmetçiğin ailesine ve engellilere maaş bağlanan, kendi uçağını, tankını, helikopterini yapan Türkiye’dir. Yeni Türkiye’nin inşasına sizlerinde birer tuğla koymanızı istiyorum. Sizler birer tuğla koyarsanız inşallah evlatlarımıza daha güçlü bir Türkiye’yi emanet ederiz."
Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2015, 18:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER